Fıtık sırasında boyun ağrısı ve şişme | AskKenti

Fıtık sırasında boyun ağrısı ve şişme

yorum yok
3.575 okuma
21 Ocak, 2018

“Fıtık” ya da “şişme” tanısından korkmuyoruz. Ameliyatsız, gereksiz ve yönetilemeyen ağrı ve hareketlerden kurtulmanıza yaver oluruz. Özel bir spor salonunda iyileştirme uygularız!

Omurganın boynunun çıkıntıları ve çıkıntıları, interselüler diskin spinal kanala kayması esnasında meydana çıkar. Şu anda, göz kapaklarının yırtılması sırasında disk kapsülü (lifli halka) bozulmadan kalır. Hastalığın sentetik tedaviyle tedavisi hoşnutsuz komplikasyonların nedenini ortadan kaldırmayı ve bunların oluşumunu önlemeyi olası kılar.

Omuriliğin boyun alanında şişmiş travmalara unsur olarak şişme ve rüptür. Bu, boyun sonraki doğru ilerlerken, daha sonra keskin dürtüde oluşan travmatik bir hadise türüdür. Bu travmalar başlıca YNH (akut frenleme), boğulma, baş ve omurga düşüşleri esnasında ortaya çıkar.

Fıtı ve boyun spazmlarının ikinci en sık görülen sebebi spinal distrofi veya trofik bir hastalıktır. Bu değişiklikler, saatlerce iş yerinde bilgisayarın önünde oturmak zorunda kalan insanlarda görülür. Boyun kasları bu tür bir şekilde oldukça yüklüdür ve bir noktada kendilerini artık boşaltamazlar, bu da sinirlerin ve beynin kan damarlarını sıkmasına neden olur.

Hastalığın emareleri
Boynun komplikasyonları ve vertebra boynu rüptürü benzerdir:

Boynunda ağrı;
Boyun hareketlerinin sınırlandırılması;
baş ağrıları;
başgicəllənmələr;
kulak sesleri;
kol ve omuzda uzak ağrı;
Omurilik fıtığı ve boynu ülseri tedavi edilmezse …
Spinal kordun boynundaki omuriliğin tedavi edilmemesi, esasen distrofik değişimler sebebiyle diskin fibro kapsülüne ve rüptürün hasar görmesine neden olur. Boyun iyileştirilmezse sorunlar daha da aşırı büyük olabilir.

Böylece, omuriliğin boynundaki omurilik daha kalın ve daha hızlıdır. Omurilik hasar görmesi merkezi sinir düzeneğinin arızalanmasına yol açabilir. Bu, böylesi yaralanmaların bir sonucu olarak felce neden olabilir, bu durumda tek yardım nöroşirürji olabilir.

Simrida merkezinde fıtık ve lenf nodlarının ishal
Omurga boynu rahatsızlıklarının teşhisi çeşitli aşamalardan oluşur:

Sorgulanan. Doktor hastanın şikayetlerini, hayat hikayesini ve hastalığını öğrenir.
Muayene. Palpasyon (yumuşak doku ve eklemlerin manuel incelenmesi) ve işlevsel testler.
Baş ve boyun damarlarının USM’si (eğer kan dolaşımı ve MSS bozukluklarının belirtileri varsa).
Tanı konduktan sonra, serebral palsi teşhisi ve tedavisi bireysel terapötik şemayı geliştirir.

“Simetri” merkezinde boyun bölümünün herni ve omuriliğinin tedavisi
Tedavi planı “Simmetriya” egzersizi üzerine bir eğitim planından oluşur. Omurilik yaralanmalarını etkili egzersizlerle iyileştirme ediyoruz, cerrahi müdahalelerde bulunmuyor ve ilaç reçetelemiyoruz. Egzersizimiz pratik ve fazla fonksiyonludur, omurgadaki herhangi bir sorunla baş etmenize destek verir.

Onun desteğiyle, insan bedenindeki kasları aşırı yüklenmeden doğru ve fizyolojik olarak davranmalarını öğretebiliriz. Omurilik boynuna zarar verirken omuz aparatının kaslarını da içeririz. Boyun kasları herhangibir yüke maruz kalmaz, çünkü travma riski taşırlar.

Omuz kasları ile çalışmak, aşırı yüklenen kaslar üstünde serviksin absorbe edilmesine ve normal kan akışını ve innervasyonun yapılmasına yardımcı olur. Hasta eğitimleri bir rehabilitasyon uzmanının nezaretinde yapılır ve tedavi eden doktor haftalık olarak ilgilenir. Böylece, ilk eğitimlerimizde ağrı hissini mühim ölçüde azalttık. Tedavi ardından, şikayetlerin ortadan kalkar ve boyun hareketliliği düzelir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?