Aşık Neden oluyorsun?

yorum yok
431 okuma
14 Ocak, 2018

Aşık Neden oluyorsun

Neden aşık oluyorsun ve unsur iki insan birbirini sever? Neden birine aşk duymamız icap ediyor? Neden kendimizi sevemiyoruz ve sadece varız? Ve bir çiftin birbirine aşık olmasını sağlayan bu kimya ne olacak? Neden sadece birine aşığız, diğer birine aşık değil miyiz? Aşk aslından bir gizem.

Neden aşık oluyoruz
Bunun ana sebebi katiyen birinin diğerlerine karşıt hissettiği tutkudur. Birisine aşık olduğunuzda hormonları, ruhu, kalbi, duyguları veya ne olursa olsun, diğerini yaşamadan da inanamazsınız. Romantik güzellik, duygusal tutkulu aşkın tek ölçütü değildir. Güzel bir kız, çok sıra dışı bir erkeğe, her insanın şaşkına, aşık olabilir. Halen keşfedilmemiş fazla şey var. Bir sevgiliye sevgilisini neden sevdiğini sorun ve mantıklı bir yanıt bulamazsınız. Sevgi kaliteleri ölçmez, standart da koymaz. Sevgi olur sadece.

Arada sırada sevgi, diğer bir şahsın niteliklerine olan saygısından kaynaklanır. Her ne kadar bu aşk duygusal aşktan değişik olsa da, aynı seviyede karşı konulmaz kalitede olabilir. Kişi, kendisi ile devamlı olmak istemiş olduğu şahsa fazla çekici gelebilir. Herhangi bir mülk olabilir, ancak sonucunda bu sevginin ürettiği niteliklerin takdiridir. Bu halde, bu aşk biçimi, şahısın bireysel niteliklerine olan tutkulu bir aşktır.

Bazı hallerde, iki şahıs fazla ortak noktada olduklarını keşfederler ki, bunlar ruh dostu olduğuna inanırlar. Sevgililer, birbirleri amacıyla yaratılan ortak niteliklere derin bir halde bağlı hissediyorlar. Aşık olma nedeni ne olursa olsun, gönlünü kaptırır, çünkü aşk eşsiz bir deneyimdir.

Aşk fenomeni hakkındaki daha fazla bulgu edinmek dilerseniz ziyaret edin: Gerçek aşkı bulun

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?