Aşk nedir? | AskKenti

Aşk nedir?

yorum yok
1.018 okuma
12 Ocak, 2018

Aşk nedir?
Aşk nedir? Bu soru çok basit geliyor. Gerçekten pratik mı? Hepimiz sevgi ile alakalı fazla konuşuruz ve okumuş oluruz ve sık sık sevgiyi düşüncesizce ve pervasız bir şekilde işleriz. Ama aşk nedir? Hiç düşündün mü? Aşk nedir? Bu bir ilişki mi? Duygu mu?

Aşkım – bu nedir?
Şimdi bu fenomene daha yakından bir göz atmaya çalışalım. Öncelikle, ilerlemeden evvel, önce aşık olmak ne algılama geldiğini ya da aşık bir kişiye tam anlamıyla ne işe yaradığını öğrenir.

Genellikle sevenler, aşık oldukları zamanlarda yüzüyle yazılıyorlar. Gözler rüya benzeri, aşktaki insanlar daha fazla gülümsüyor, iyi bir ruh durumu var, ezilmeleri ile alakalı hevesle konuşmaya devam ediyorlar. Ya da iki sevgili buluştuğunda heyecanlı heyecanı farkedeceksin. İş, oldukça tez yapılır yada basitçe ertelenir; parlak gözler ve sevinçli beklenti, önceden düşünülmüş ve ilgi çekici derecede artan bir nabız ile, sevgilileri oldukça çabuk görmek için çabuk ederler. Sevgilisiyle bahsetmek, birbirinizle bahsetmek ve yürümek. Neden bu? Aşk için. Ama aşk nedir?

Açıklamalar için başkalarına sorduğumuzda, “en sevdiğim o” gibi cevapları dinleyeceğiz. “Yedinci cennetteymiş gibi hissediyorum. O katiyen inanılmaz bir insandır. Birbirimiz olmadan yaşamak düşünemiyorum. Sevgilim için bir şey olursa, ölmek istiyorum. Oh, sevgilimle beraber olduğumda çok üzücü bir şey hissedip farkediyorum. ” Birçok ve daha geniş kapsamlı cevaplar duyarız. Ancak tam aşkın ne bulunduğu ile alakalı somut hiçbir şey öğrenmiyoruz. Bu ikna edici midir?

Şimdi bu soruyu cevaplamaya cesaret edelim.

Aşk, açıklanamayan bir ilişkide bir insanı diğerine bağlayan bir histir. Aşıklar, başkalarını sevinçli etmekle ilgilidir. Birbirinize aşık olanların kısa bir müddet amacıyla bile ayrılması zor. Aşk uğruna diğer ilişkilerinin çoğunu ve fedakarlıklarını unutmaya razıdırlar. Birbiriniz için ölmeye hazırlar ve tarih bize kimi zaman öyle olduğunu öğretiyor. Bu amaçla sevgi katiyen tanımlanamayacak, ancak sadece deneyimli olan duygusal bir bağdır.

Şekerin keyfini tatlı tadına bakmayan birine anlatmaya çalışın. Başaramazsınız. Bunun için önce diğerinin şekeri kendisinin tadına bakması gerekir. Aynı şekilde, sevgi kelimelerle açıklanamaz. Bu mutluluk duygusunu bilmek için kendiniz yaşamalısınız.

Sevgi dünyasına kapsamlı kavrayışlar seçilen kılavuz kitaplarda bulunabilir . Sevgi mesajları

yönleri ile alakalı ayrıntılı bilgi veriyorlar.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?