Askkenti Akne tedavisi yöntemleri | AskKenti

Askkenti Akne tedavisi yöntemleri

yorum yok
566 okuma
8 Şubat, 2018

Bir akne tedavisi öncelikle akne ölçüde formuna bağlıdır. Buna ek olarak, özellikle hassas cildi olup olmadığınızı ve ya belirli maddelere karşıt alerjiniz olup olmadığını göz önünde bulundurmanız icap eder. Şiddetli hallerde dermatologla gerçekleştirilen akne tedavisi netleştirilmelidir. Hafif vakalarda belirtileri kendiniz hafifletmeye çalışabilirsiniz. Burada akne tedavisi hakkında tüm mühim verileri okuyun.

Akne tedavisinin değişik yolları
sorulara “Ne savaşmaya yardım akne ?” ve “Akne ile ne yapmalıyım?” Genel bir yanıt yok zira her cilt tarzı için farklı iyileştirme biçimleri öneriliyor. Ayrıca akne oluşum şekli ve nedenleri ve alerjiler gibi bireysel koşullar akne tedavisinde başarı ile uygulanmasını arzu ediyorsanız dikkate alınmalıdır.

Akne tedavisinin detaylı olasılıkları, harici (lokal, topikal ve ya lokal) akne tedavisine (örneğin merhem ve kabuklarla) ve dahili olarak uygulanan ilaçlarla bütüncül bir (sistemik) akne tedavisine kabaca bölünmüştür.

Dış akne tedavisi

Süpermarketlerde ve eczanelerde ve eczane merhemlerinde tezgahın üstünde, kremler, losyonlar yıkanır ve bağımsız akne tedavisi amacıyla çok daha fazla seçenek sunulmaktadır. Hafif akne formları için bu cins antibakteriyel (antiseptik) yıkama ve cilt bakımı serileri halihazırda yaver olabilir . Fakat aşırı büyük vakalarda, akne ile yeteri kadar yardım sağlamazlar. Dolayısıyla fazla zaman sivilceniz varsa cildiniz sürekli bozulmaktadır veya akne ile akıl hastasıysanız, bir dermatologla görüşmelisiniz.

Hafif ve vasatta hallerde diğer akne tedavisi amacıyla olan antibiyotikler (örnek olarak akne eritromisin ve klindamisin merhemler ve kremler şeklinde tüketilir). Onlar miktarını azaltmak bakteriler üzerinde cilt.

Hatta Cildi yenileyen peeling yerel akne tedavisi destekleyebilir. Çoğunlukla tabii meyva asitleri olan alfa-hidroksi asitlere (AHA) dayanıyorlar. Bunlara örneğin laktik, sitrik, malik, tartarik ve tartarik asit dahildir. Fırçalar büyülenen cilde belirli bir müddet harekete geçmiş olmasına izin verilir. Cildin üst katmanlarını soyarlar ve cildin keratinizasyonunu önlerler. Bu cildin daha taze olmasını ve siyah nokta sayısını azaltacaktır. Cilt uygulandıktan sonra cildi programınız önemlidir. Genellikle, ortalama altı ila sekiz uygulama dört hafta içerisinde gerçekleştirilir. Çoğu zamanlarda, bu kabuklar cildi sıkıştırdıklarında kullanılmamalıdır.

Dış akne tedavisi için başka yöntemler
Doktor yada güzellik salonunda, dış akne tedavisinin diğer biçimleri de sunulmaktadır. Bunlar arasında buharda pişirme , krema ve sivilceleri açma ve ifade etme gibi kozmetik mamüller yer alır . Yeni tedaviler, seçici UV ışık terapisi ve birkaç hafta süresince kullanılan renk ışık tedavisini içerir. , Bir ışık program zamanı bu UVA ve UVB ışınlarına ya da mavi ve kırmızı ışık İç akne tedavisi ile sırasıyla değişen seçenek olarak deri ışımaya sırasında ortalama 30 dakika sürer. 

Tamamıyla yeni bir akne tedavisi yöntemi, mikrodermabrazyon olarak adlandırılır . Burada, ince kristaller cilde yüksek basınçta vurulur. Böylece, kornifikasyon ortadan kaldırılır ve cilt sıkılır.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?