Askkenti bölünmüş saç uçları | AskKenti

Askkenti bölünmüş saç uçları

yorum yok
711 okuma
5 Şubat, 2018

Uzun saçlı kadınlar bunu biliyor: Saçları incinmiş ve donuk görünen ufak, bölünmüş uçlar. Ne yazık ki, şimdi ve sonra onunla mücadele etmek mecburiyetindeyiz. Burada, bölünmelerin önlenmesine ve tüylerin uzunluğunu kaybetmeden iyi mi kaldırılacağına karşıt nelerin yaver olacağını öğreneceksiniz.

Bölünmüş uçlar ile alakalı daha çok bilgi.

Ayrılma ne biter ve nereden gelir?
Bu kelimeyi hiç duymamış olanlar için: Saç ipuçlarına bak. Bir vakit berberin yanına gitmediysen, her kafa üzerinde bölünmüş uçları görebilirsin: saç ayrımı ipuçları. Bu, yakın mesafeden ve uzaktan hoş görünmüyor; ipuçları hızlıca saman benzeri gözüküyor ve kırılmış. Bu bölünme, saç yeterli nem almadığı ve bakım yapmadığı, sürtünmeye maruz kaldığı ve saç çok fazla zaman kesilmediği zamanlarda gerçekleşir.

Bölünmüş hedefler amacıyla yapmaya imkanınızın olduğu 7 şey
Ayrılmış biten bir saç, yeniden birbirine yapışamazsınız – zira sadece kesmeye destek sunar. Ancak bölünmeyi engelleme ve ya yayılmasını önleme konusunda hile var.

İpek Yastıklar : İpekten yapılmış bir yastık kılıfı uyku amacıyla en uygun bir alternatiftir. Çünkü ince ipek yapısı saçları ilave olarak kaba kılmaz, böylece bölünmeyi engel olur.
Düzenli olarak kesme : Saç derli toplu olarak kesilmezse, kısa veya uzun sürede biter. Ayrıca, saçın büyümesine izin vermek istiyorsanız, splissigen ipuçlarını düzenli olarak kaldırmanız gerekir – aksi takdirde sonunda saç dökülür, bu da gerçekten uzun, aynı zamanda yarı yarıya kesilir.
Saç maskeleri : Saçları ve başka ciddi maddeleri nemlendirmeye yardım ederler. Bölünmüş uçlara karşı bir maske 3 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı bal ile hazırlanabilir: Saçınızı yıkadıktan sonra ıslak saçınıza karışımı ilave edin, ıslatın ve durulayın.
Fırçalamayın : Yıkadıktan sonra saçlarınızı kuru tutmayın . Bir havlunun içine dikkatlice sarın ve sonra kurumasını bekleyin.
Isıya ilgi edin : saç kuruyunca bölünür biter ve ya daha da belirginleşir. Bu nedenle saçları çok sıcak yıkamamanız, aşırı sıcak kurumamamanız ve düzleştiricilerle yada ütüyü kıvırcık olarak olası olduğunca nadiren ve ısı koruması olmadan uygulamanız gerekir.
Fırça : Doğal lifleri olan, yuvarlatılmış olan fırça saçları en iyi korur ve ovmaz; böylece bölünmüş bitmez. Hem de, bir Tangle Teezer, saçları uçurmaya eğiliyorsa harikadır çünkü saçları fazla nazikçe ve ilgiyle açar.
Boyama : Aşırı boyama saçları tahrip eder, bu sır değildir. Boyama metotları saçları kurutduğu amacıyla uçları bölmek daha kolay. Bu yüzden saçları sık sık boyamamalısın, en azından ipuçlarını değil.

Bölünmüş uçları kesmek
Sonunda bölünmüş uçların kesilmesi konusunda yardımcı olur. Ancak birkaç püf noktası var:

Eğer kuaför randevusu hala çok uzakta ve saç hala tamamiyle incinmiş görünüyorsa, evde bile bölünmüş uçlara koşabilirsin: Üstte nispeten ince bir saç sarmalı kıvrılıyor. Ayırma uçları olan ufak uçlar tek başlarına gözüküyor, parmaklarınızla üzerine dikkatlice dokunabilirsiniz. Bu ufak uçlar daha sonra berber makası ile kesilir. Bu şekilde, bir sonraki kuaför randevusuna kadar zaman geçirebilirsiniz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?