Askkenti – İç akne tedavisi yöntemleri

1 yorum
425 okuma
8 Şubat, 2018

İç akne tedavisi
Tıbbi akne tedavisi fakat orta ve ağır olaylarda yapılır. Bu zamanlarda alır – sonuçlar bir günden diğerine görülemez. Çoğu ilaç amacıyla akne semptomlarında düzelme belirtileri en erken altı ila sekiz hafta sonra ortaya çıkar.

Çoğu halde, antibiyotikler dahili akne tedavisi için tüketilir (örneğin tabletler şeklinde). Bunlar, sivilcelerin iltihabına neden olan bakterilerle savaşırlar. Bununla birlikte, antibiyotikler uzun vadeli bir tedavi olarak kullanılmamalıdır, aksi takdirde direnme gelişebilir. Buna ek olarak, hamile hanımefendiler, hemşirelik anneleri ve oniki yaşın altındaki çocuklar belirli antibiyotikleri (tetrasiklinler dahil) almamalıdır.

Akne tedavisi amacıyla başka bir ihtimal A vitamini asit türevleri (retinoidler) ‘dir . Sivilcelere ve kara uçlara karşıt savaşıyorlar, fakat bakteri enfeksiyonu ile yardım etmiyorlar. İzotretinoin sivilcelerde sıklıkla kullanılır Akne çoğunluk ile hormonal olarak, yani adam seks hormonlarına (androjenler) yol açar. Dişi seks hormonları ve anti-androjenler cildin görünümünde düzelmeye katkıda bulunurlar. Bu nedenle hanımlara sivilce tedavisi amacıyla bebek evveli hap tavsiye etmektedir. Anti-androjenlere dayalı spesifik hazırlıklar bulunmaktadır. Yani, tüm kontraseptif haplar akne tedavisi için uygun değildir.

Çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar için bebek önleme hapları akne tedavisi için uygun değildir. Erkeklerde ve akneli erkeklerde de kullanılmaz.

Homeopati akne tedavisinde de tüketilir, fakat çalışmalar şimdiye kadar aktivite hakkında kati kanıt sunamamıştır. Hem de Schüssler tuzları , bunlardan 12’sinin kötü cilde karşı bilhassa etkili olduğu özetlenebilir. Belirli bir vakada hangi homeopatik uygulamaların ve Schuessler tuzlarının İdeal olduğu tecrübeli bir terapistle tartışılmalıdır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?