Askkenti saç bakım bilgisi | AskKenti

Askkenti saç bakım bilgisi

yorum yok
709 okuma
5 Şubat, 2018

Saçlar, vücudun geri kalan kısmı benzeri derli toplu olarak bakılmalıdır. Bölünmüş uçlar , saç kırılması, açıklık eksikliği ve kıvrım benzeri sorunlar için sadece dengeli bir bakımla önlenebilir. İşte saçlarınız için yapabileceğiniz şeyler, böylelikle hacimli ve sağlıklıdırlar.

 

Yıkama evveli saç bakımı

Saçınızı yıkamadan evvel evvel hazırlamanız icap eder. Çünkü yıkama işlemi özellikle kuru saçları zorlayabilir. Bunu yıkamadan önce yapmalısınız:

 

Tarak : Islak saçlarla tarama daha kolaydır ve oldukça fazla şahıs şampuanlamanın sonuna erteler, yıkamadan önce saçları yumuşak bir halde açıp düğümleri ayıklamak daha iyidir. Çünkü yıkarken, bu düğümler daha sıkı olabilir ve yalnızca zor sonuna gidebilir. Her zaman alttan üste tara yapmalısınız, bu yüzden ilk önce ipuçlarını sökün, daha sonra uzunlukları fırçalayın ve sonra yine bütün saçları hafif tarayın.

 

Saç Yağı: Yıkama saçları kurur. İlk başta komik gelebilir, ama bunun için su kullanırsın. Ama sorun bu. Genellikl de ıslanmasına zamanlarda açmak benzeri sıcak su, saç kırılgan yapar ve sıcak su saç esas yapısını saldırır. Saç yağıyla kendinizi koruyabilirsiniz. Özellikle çok kuru yada saç rengi, aynı anda bölünmüş uçları ile ipuçları saç yağı ile korunmalıdır. Bu, saç yapısını kapatır ve saçların kurumasını aşırı derece engel olur.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?