Askkenti Sohbet davranış kuralları | AskKenti

Askkenti Sohbet davranış kuralları

1 yorum
726 okuma
4 Şubat, 2018

insanlar Askkenti.de her zaman eğlencelidir, tüm üyelerin temel kurallara uymaları önemlidir. Bu ilkeler, binlerce üye olsa bile herkesin birbiriyle ilgilenmesini ve birbirlerine saygılı olmasını sağlar. Diğer üyeleri saygı ile karşıladığınız sürece başkalarının size bakmasını, size dostça davranmasını bekleyebilirsiniz.

 

Askkenti, de her zaman uymanız gereken en önemli ilkeden oluşur ve bu kurallar birbirleriyle ilişkilerde saygılı ve hoşgörülü bir durum yaratır. Bu ilkeleri kabul etmiyorsanız, topluluğumuzda kabul bulamazsınız. Çatışma ve öfkeyi arayan insanlar Askkentin.de’de yerinde değiller. Bu nedenle, kuralların önemli bir şekilde ihlali kalıcı olarak askıya alınmasına neden olabilir.

 

İlk kural

Unutma ki sana sohbet de, olsa her takma adın arkasında bir insan vardır. Gerçek hayatta olduğu gibi, başkalarına saygılı, hoşgörülü ve yardımsever davranmalısınız ve hiçbir durumda hakaret edemez, rahatsız edemez veya rahatsız etmezsiniz.

İkinci kural

Her türlü reklam (örneğin kendi anasayfanız, fotoğraf ya da fotoğraf yorumları için dilekleriniz veya herkesi rahatsız eder ve ihmal ettirilmelidir. Buna ek olarak, aynı genel mesajın tekrarlanması istenmiyor.

Üçüncü kural

Büyük yazılarda kalın yazı, büyük harflerle, renkli ve renkli veya çok sayıda kalıcı yazı yazma !!!!! genellikle sohbetlerde çığlık atma ya da saldırganlık olarak yorumlanır, önlenebilir.

Belli bir metin biçimlendirmesine veya dillere bir kanunda açıkça izin verilirse, ilgili kanalın kendi kurallarına (/ info) veya kanal konusuna dikkat edilir.

Irkçı sözler, anayasa, yasalar ve ahlakı ihlâl eden ifadelerle birlikte kesinlikle yasaktır. Bu kuralı ihlal eden birini görürseniz lütfen derhal bir kanal yöneticisi veya yönetici arayın.

Kamu ve özel kaba saldırılar reddedilir. Sohbette ilkel ve cinsiyete dayalı davranışların da bir sıkıntı olduğunu unutmayın. Siber tüketiciler veya erotik  mesajlaşma yoluyla sorusu bunu içerir.

Unutmayın ki kanal sizin ve yalnızca sizin görüşmeniniz ait değildir. Özellikle özel / samimi konulardan (kendi aşk hayatınız gibi) gelen  sohbet yapılan müzakereler veya ısınmış tartışmalarla diğer üyeler sıklıkla rahatsız hissederler. Böyle bir durumda, özel konuşmaya devam etmelisiniz.

Birisi açıkça bu kuralları ihlal ederse, o zaman basitçe hata yaptığı samimi bir şekilde ona ifade edin. Rahatsızlıktan Askkenti’ni ihlal ettiğini açıklayın.

 

Bu yardımcı olmazsa, lütfen bir kanal moderatörüyle veya yöneticiyle iletişime geçin.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Omegla sohbet   omegla sohbetin amacı, birçok kullanıcının bir ...

Kızlarla WebCam Sohbet   Kızlarla webcam sohbet yapabileceğiniz bir ortam ...

Farklı Şehirler Yeni Arkadaşlıklar: İnsanlar yaşamları sürecinde ara ara ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Merhaba Arkadaşlar;
    Henüz Türkiye’de yeni yeni yayğınlaşan internet kullanımı ile beraber bir çok sohbet siteleri ve sohbet odaları boy göstermişti.Bahsettiğim dönem 1999 yılları yeni tanışmış olduğumuz sohbet mekanları ile yeni kişiler ve uzağı yakın eden dönemin başlanğıcı olmuştu.O dönemlerde http://www.askkenti.net oldukça ziyaret edilen ve oldukça fazla user sayısına sahipti.Sohbet sitelerinde aramış olduğum ortamı burada buldum.Aradan yaklaşık 19 yıl geçti o dönemlerde tanımış olduğum insanlar ile hala görüşmekteyim.
    Sizlere de http://www.askkenti.net sohbet sitesini tavsiye ederim.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?