Bebek Emzirmeyi bırakma | AskKenti

Bebek Emzirmeyi bırakma

yorum yok
818 okuma
4 Ocak, 2018

Yüksek talep gören bebekler için gecelik sıklıkla sağım yapılır. Güzel bir restoranda yemek gibi. Sessiz bolluk, tat dostu garson, lezzetli yiyecekler ve etkili yönetim. Hayat çok güzel! Gece hayatı üzerinde asla suçlanacak mı?

Bu soruna bir çözüm aramadan önce kendinize sorun: Gerçekten emzirmek meselesidir? Bu süre kendiliğinden geçecektir. Bir gün, yakında bebeğiniz bütün gece için yeterli miktarda süt almayacak ve sabaha kadar uyuyacaksınız.

Ama eğer gece aşırı rahatsız yatıyor ve ertesi gün güçle ayakta durursunuzsa, geceye, “gece valideynliyinə” ve geceler bebeğin kendisine nefret ediyorsanız ve bu nedenle, ailenin diğer üyeleri ile ilişkileriniz korlanırsa, gece əmizdirmələri tablosuna değişiklik yapmayın zamanıdır. Yıllar önce hayatımıza koyduğumuz kural şu ​​şekildedir: “Nefret edersen değiştir.”

Sabaha kadar bebeğe ulaşmasanız dahi, daha az süt öğretmenize yardımcı olabilir, böylece durumunuzu daha da kolaylaştırabilirsiniz. Aşağıdaki 11 çözümü kullanın: 1. Gün boyunca daha fazla beslenme

alın
Bir yıl sonra çocuklar annelerinin sütünü çok seviyorlar, ancak gündüzleri sütlerini sıklıkla emmeyi unuttukları çok önemli işe sahipler. Veya annem bebeğini emzirmeyi unutan çok önemli bir iştir. Ama bu gece, hepsi bu! Tur yakındadır! Ve bebek, bunu elde edemediğinde günü doldurmak istiyor (bu genellikle ana işle ilgili olduğunda olur). Gündüzleri, emzirme, gece bebek alımını azaltabilir.

Gün boyunca dokunsal temas sayısını arttırma
Bebeği bir kola veya başka bir şekilde tutun, onunla vücuda temas kurun. Bebek büyüdükçe, sizinle aranızdaki mesafeyi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Gecede bebeğin sık sık sağması, annesinin verdiği değere göre daha “bağımsızlığa” ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Sağlıklı bağımsızlık düzeyi doğal şekilde formaladıqca, bebek gah “gidiyor”, kah “döner”, kah “bırakıyor”, kah “yapışır” ve böylece adım adım, yavaş yavaş “gitmek” dönemleri çoğalıyor, “yapışmak” dönemleri azalır. Birçok anneler dikkat edip ki, bebekler her yeni gelişme aşamasında, yeni bir beceriye yiyələnəndə, örneğin iməkləməyi veya yürümeyi öğrenince, annelerine daha çok “yapışmak” isteği gösterir ve sık sık süt emmek isterler.

3. Yatmadan önce bebeği uyandırın ve emzirin
Öğle yemeğinden önce bebeğinizi 1-2 saat sonra emzirmeden önce yatmadan önce emzirin. Bu nedenle umarım en az bir kere uyanırsınız ve bölünmüş bir uyku aşamasında tamamen yalan söylemiş olursunuz.

4. Bebeği diğer uyku aparatlarına ayarlayın
Bebeğin eyere taşınması mümkündür. Emzirildikten sonra, ancak bebek uykusuz hale gelmeden önce, çuvala koyup evin çevresinde veya bahçede dolaşır. O derin uykuya daldığında, yatağına koy. Ayrıca bebeğini eyere alıp akşam programının bir parçası olabilir. Bebek rüyalarını babasıyla ilişkilendirir ve böylece geceleri uyandığında göğüs bunu alternatif olarak daha isteyerek kabul eder. Askıya ilaveten, masaj, masaj, hapşırma, salıncak kolu, karanlık odada salınım için bebeğin meme uçlarını da kullanabilirsiniz.

5. Bebek göğüste yatıyorsa, göğüs kuyruğu ağzından çıkarın ve gece gömleğinizi giyin
Giyin. Bebek göğüs bulamazsa, uykuya dalabilir. Emzirmeden sonra yatmazsanız ve göğüslerinizi saklamayı unutmadıysanız, artık göğüslerine yapışmayacaktır.

6. “Mammats” da yatmaktadır.
Yaşları 12 ila 18 ay arasında olan bebekler basit cümleleri anlayabilirler. Bebeğe o gece uyanırsa o süt almayacağını: “Seni güne kadar ısırırım” diyin. Önemli olan, bebek “bayır karanlıktır” ve “mutfağın kapısı kapalı” kavramları arasındaki farkı anlasın (ama örneğin, uykudan önceki emzirme hariç) .Körpəni çarpayıda yok, sandalyede de emzirmek hemen o yatağı emzirme ile assosasiya etmesin. Her şeyin çok kolay olduğunu düşünmeyin. Birkaç “neşeli” gece olacak. Bununla birlikte, bu ağlamanın koşullarını yaratmakla aynı değildir. Bebeğinizle birlikte olacaksınız, onu yalnız bırakmayacak ve sana olan inancını kaybetmeyecek.

Yatmadan önce onu emzirirken (veya birinci veya ikinci gece beslenme sırasında), uykuya başlamadan önce tekrar et: “Annem yatacak ve babası yatağa giriyor. Herkes uyuacak ve mickey uyuyacak “(” uyku “ve” özlüyor “kelimelerini ailenizde kabul edilen şartlarla değiştirebilirsiniz). Bebek geceleri uyandığında, ona uyumuş olduğunu hatırlattın. Bırak çocuğum yaşa. ” Bu programın görünmesi birkaç hafta sürebilir. Bebek, gün boyunca yemek yediğini ve geceleri uyuduğunu anlamalıdır. “Meme uçları” ısrarla “yatmaya” başlıyorsa, bebek sonunda uyur. Bu modeli pekiştirmek için böyle bir düşünce kullanın: sağım olmadan uzanan çocukların resimlerini basma. Bu resimleri gün boyu gör ve bebeğinizle “aşağı” bebekler arasında ne olduğunu tartışın.

7. Önerileri Değiştirme
Yüksek talebe sahip çocukları kandırmak o kadar kolay değil. Göğüs yerine sunulanları kolayca kabul etmiyorlar. Ama bunu deneyebilirsiniz. Unutma, “yazık” her zaman “emzirmek” anlamına gelmez. Eşinizin aynı zamanda ebeveyn sevgisini sizinle paylaştığından emin olun, böylece çocuğunuz emzirme tarzında göz ardı edilemez. Baba, gece boyunca çocuğu sakinleştirmek için kendi yöntemlerinin bir sistemi geliştirebilir ve çocuk “yerleşik” gece listesini artırabilir.

Yazarın notları: Bir çocuğun emzirmek istediği dönemde hayatta kalan yöntemlerimizden biri de kuyrukları değiştirmekti. Bill, Steve’i eyere taşıyordu ve Stephen uykudan alıkonulmuştu. Stephen uyandığında Bill, onu sessiz tuttu, güldü, bağırarak bağışladı ve oyuncak ayıyı vererek. “Dadısı” babası ile 3-4 geceden sonra Stephen gece 1-2 kez süt yapmak için tekrar uyanmaya başladı. Başlangıçta, çocuklar ebeveyn yerine babaya meydan okuyabilirler, ancak hatırlamak gerekirse, sevgi dolu bir ebeveynin kucağına ağlamakta, yalnız yataklarda ağlamak aynı şey değildir. Babalar, gece-saati denemeler sırasında tamamen sakin olmalısınız. Bebeğiniz sakin olma girişiminize direniyorsa, eşinizin veya bakiyenizin yararına sinirli olmayın veya kızmayın.

Uzun süreli bir tatil olsun veya eşinizin zorla çalıştırılmaması halinde olsun, başka zamanlarda “Baba’ya Alın” ı deneyin. Belki de eşinizi göndermek zorundasınız, ancak sizi temin ederim ki bu yöntemi kendimiz denedik. Elbette, çocuğunuzun oldukça iyi büyüdüğünü ve altıncı hissin, ihtiyacınız olmadığı için bu yöntemleri kullanmaya başlayabilirsiniz; çünkü onun gerçekten ihtiyacı vardır.

8. Uyku organları arasındaki mesafeyi arttırın.
Yukarıda değindiğimiz tavsiyeler gece okuyucunun iştahını azaltmazsa teslim olmazsanız taze yatak stiline gidin. Çocuğu yere, hatta diğer odaya kardeşi ile koyabilirsiniz. Bir çocuk uyandığında, anne ya da baba onu sakinleştirmek için yan tarafta oturabilir. Anneye olan yakınlık emzirme saatlerinin sayısını arttırırsa, anne emzirir ve tekrar yatağına gider.

9. Sadece “hayır” deyin!
Oğlumuz Matthew 20 aylıkken Martha, gece boyunca onu iki kat daha fazla uyandırmak zorunda kaldığında yeterince can atamadı. Ben sık sık bu tür diyalogu duyarak uyanıyordum: “Məməəəşşş” – “Hayır” – “Məməəəşşş” – “Hayır” – “Məməəəşşş” – “Şimdi değil. Sabah. Anne yalan söylüyor. Sen de uyuyorsun. ” Ciddi ama sessiz ses tonu neredeyse her zaman çalışır. Çocuğunuzu sallamayacağınıza eminseniz, sakin kalacaksınız.

10. Diğer odaya
girme Çocuk sürekli bir takım elbisekle ısrar ederse, “gece gündüz” restoranı bir başka odaya gider ve çocuğu birkaç gece babası ile birlikte kalır. Göğüs mümkün olmadığı zaman belki de göğüs çok sık uyanmayacaktır. Öldüğünde babasıyla mutluluk bulmayı öğrenecek. Son çare olarak yan odaya götürün.

11. Çocuk barometre
Çocuğun davranış biçimini değiştirmeye çalışırken herhangi bir yöntemin kötü çalıştığını fark ederseniz ısrar etme. Çocuğunuzun günlük davranışları, gece deneyimlerinizin doğru yönde çalıştığının bir göstergesi olmalıdır. Birkaç “gece molası” ndan sonra çocuğun aynımış gibi davranıyorsa kademeli ayrıma geçin. Ancak sana yapışırsa, gerginleşirse ya da senden uzaklaşırsa, ayrımcılık oranını yavaşlatmak için buna kayıtsız kalma. Bütün çocuklar yakında şişmeyi tamamlarlar ve bütün gece uykuya başlarlar. Ve bu gece çocuk yetiştirme aşaması bitti. Çocuklarınızın kucağınıza, güneşlenme terasına, yatağa harcadıkları zaman hayatında çok kısa bir süredir, ancak sevgiyle anılacak ve erişilebilir mutluluk anılarına sonsuza dek kazınır.

11. Çocuk barometre
Çocuğun davranış biçimini değiştirmeye çalışırken herhangi bir yöntemin kötü çalıştığını fark ederseniz ısrar etme. Çocuğunuzun günlük davranışları, gece deneyimlerinizin doğru yönde çalıştığının bir göstergesi olmalıdır. Birkaç “gece molası” ndan sonra çocuğun aynımış gibi davranıyorsa kademeli ayrıma geçin. Ancak sana yapışırsa, gerginleşirse ya da senden uzaklaşırsa, ayrımcılık oranını yavaşlatmak için buna kayıtsız kalma. Bütün çocuklar yakında şişmeyi tamamlarlar ve bütün gece uykuya başlarlar. Ve bu gece çocuk yetiştirme aşaması bitti. Çocuklarınızın kucağınıza, güneşlenme terasına, yatağa harcadıkları zaman hayatında çok kısa bir süredir, ancak sevgiyle anılacak ve erişilebilir mutluluk anılarına sonsuza dek kazınır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?