Bekaret nasıl belirlenebilir?

yorum yok
128 okuma
29 Ocak, 2018

Bakireler seks yapmayan kadınlardır. Bekaretin tespit edilmesi için birtakım yöntemler kullanılır.
Bakireler hakkındaki konuşurken, bilhassa genç bayanlar manasına gelmez. Bunun yerine, bu terim evlilik yapabilen ve evlenemeyen bayanları birbirinden ayırır.

Içinde bir tanesi beri birtakım kültürlerde hala yüksek bir değer bekaret lafda bütünlüğünü çalışırken kadınlarda koyar kızlık zarı belirli yollarla tesbit edilmesi.

Kızlık zarı Yırtılabilir
Bakireler bir erkeklerle temas kurmamış kadınlardır . Bir bakirin özelliklerinden biri, kızlık zarının genellikle hâlâ bozulmamış olmasıdır.

İlk ilişki söz konusuysa, kızlık bozunur, hafifçe kanamayla sonuca erer. Bu amaçla, eski zaman, kanlı bir tabaka kadının bekaretinin kanıtı olarak düşünülmüştür. Bu teknik bugün hala İslam kültüründe sıklıkla kullanılmaktadır . Bir çiftin düğünü geceden sonra kontrol etmek amacıyla , şayet kağıtta kan lekeleri varsa.

Bununla birlikte, bu önlem çok tartışılabilir, zira kızlık zarının kimi zaman ilk cinsel temas öncesinde bazı şartlara göre kırılabilir. Bunlara şunlar dahildir:

mastürbasyon
tampon kullanımı
binicilik ve ya bisiklet benzeri sportif faaliyetler
hasar
Buna ilave olarak, ilk cinsel temas aslından kanama gelir güvence etmez. Böylece, bütün hanımefendilerin yarısında kovma esnasında herhangi bir kanama olmaz Bazen fazla esnek olan kızlık zarının cinsel temas esnasında hiç yırtılmaz.

Kanlı küstahlığın efsanesi, erkeklerle fazla genç kızlar arasındaki cinsel ilişkinin daha eski zamanlarda yaygın olarak görülen genital yaralanmalara yol açması kanamaya unsur olmasına bağlanmaktadır.

Çatlak tespit edilmesi
Açıkçası, kızlık koğuşının hali fakat jinekologun bir ziyareti ile belirginleşti . Bekaret, bazı dinlerde evlilik için ön şart olduğu amacıyla , zaten cinsel temas kuran hanımefendiler üzerinde iri bir psikolojik baskı bulunmaktadır.

Kızlık zarının onarmaya yönelik önlemler
Bu kimi zaman doktor korkusundan etkilenenlere klinik yine yapılandırma yapılmasına yol açar. Bu eksik ve ya hasarlı bir çocuğun onarımı amacıyla cerrahi bir işlemdir.

Kâğıt biyolojik bir amaca uygun olmadığı için, masraflı müdahale yalnızca kültürel yada sosyal nedenlerle gerçekleştirilir. Yeniden yapılanma o denli iyi ki doktorlar bile tanıyamıyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hamilelikte seks: Hamilelik sırasında cinsiyete izin verilip verilmeyeceği ...

Neden Seks Yapıyoruz? Bağlantı için daha çok seks yapmaktan ya da zevk ...

Bu gece daha iyi seks için 5 kolay ipucu. Seks hayatını geliştirmek ister misin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?