Cildinize günlük genel bakım talimatları

yorum yok
364 okuma
21 Ocak, 2018

Yüz Ciltleri
Cilt Yapısı
İnsan derisi üç katmandan oluşur: epidermis, derma (cilt), subkutan yağ dokusu. Çevresel etkilere maruz kalan dış tabakaya epidermis adı verilir. Bu tabakanın kalınlığı ortalama 0.3-1 mm’dir. En ince epidermis tabakası göz kapaklarında, en kalın epidermis katı ise ellerin iç ve ayakların alt yüzeyinde olur.

Epidermisin kendisi birkaç katmandan meydana gelir. Alt hücrelerin katmanları devamlı ayrılır ve yukarıya doğru hareket eder; Belirli bir zaman sonra, bu hücreler ufak parçacıklar durumunda derinin tepesinden ölürler. Mikroskopta baktığınızda cildin yüzeyinden çıkan küçük tozları görebilirsiniz – sadece ölü hücreler. Cilt yüzeyinde olan bu ölü hücreler cildin derinliklerine ve ayrıca kremlere, maskelere, vb. Nefes alabilirler. Bu tür maddelerin içerdiği maddelerin deriye nüfuz etmesini engel olur. Bu nedenle periyodik olarak cilt yüzeyinden ölü hücreleri ayıklamak amacıyla hurda ve ya soyma maddesi kullanmak gereklidir. Bu cildin bir cins temizlenmesidir.
Epidermis hücrelerinin tam yenilenmesi 26-28 gün içerisinde gerçekleşir. Bu amaçla, cilt bakımı için kozmetik ilaçlar

(kremler, maskeler, vb.) fazla hızlı değildir. Bu etki sadece eski cilt hücrelerini şifa maddelerine maruz bırakılan yeni hücrelerle (ör. 1 ay sonra) değiştirdikten sonra meydana çıkar.
Bilim adamları buluğ sonrası cilt yaşlanmasının başladığını keşfetti. Bu nedenle, genç ve sıhhatli, 17 ila 18 yaşları arasındaki cildin düzenli bakımına gerekseme duyulmaktadır. 25-30 yaş arasındaki cildin yaşlanmasına bağlı olarak özel araçlar (gençleştirici kremler, maskeler, masaj, özel jimnastik, vb.) Kullanmak önemlidir.

Cilt Yapısı

Derma (cilt kendisi) derinin daha kalın bir tabakasıdır (2,5 mm’ye kadar). Derma , çapraz renkte olan ve cildimizin “sıkıştırıldığı” emsalsiz bir karkas oluşturan protein kollajen ve elastin liflerinden meydana gelir. Cildin cilt ve elastikiyeti, yada kırışıklıklar ve canlılık eksikliği, bu liflerin durumuna bağlıdır. Kolajen elyafları ilaveten nemi emer ve nemlendirir. Ne kadar çok nemi içeriyorsa, onlar daha yumuşak ve elastiki görünürler.
Türev tabakanın ikinci mühim vazifesi, epidermise oksijen ve gıda maddeleri (vitaminler, proteinler, mineraller, mikro elementler ve amino asitler) sağlamaktır. Epidermis kan damarları içermez. Derma tabakası besinler yönünden varlıklıdır, çünkü büyük kılcal damarlılardan zengintir. Epidermis ve türevleri birbirleriyle yakından orantılıdır. Bununla birlikte, insan organizması ile olan bu ilişki giderek zayıflamayı şiddetlendirir. Böylelikle, epidermis tabakası giderek oksijen ve gıda maddeleri alır, bu yüzden cilt yaşlanır.

Cilt çeşitleri
Su-yağ dengesinin durumuna bağlı olarak, aşağıdaki yüz derisi türleri ayırt edilir: Normal cilt; kuru cilt; yağlı cilt; komplike cilt. Bir kişi cilt çeşidini iyi mi ayırabilir? Bunu gerçekleştirme amacıyla şunları yapmanız icap eder:

Yüzünüzü kozmetik süt ile sudan geçirin.
Bir saat bekle.
Cildinizde bir sıkma hissi bulunduğunu ihmal etmeyin?
İnce kağıdın bir kısmını (örnek olarak sigara kağıdı) alın ve cildinizin değişik bölgelerine (çeneler, yanaklar, alın, burun) sıkın.
Daha sonra , bu kağıdı hafif tutun ve üzerine yağ izi olup olmadığını anlayın.
Eğer bütün kağıt parçalarında yağ izleri varsa, anlamına geliyor, sizin cildiniz yağlı cilt tarzına, eğer yağ izleri sadece alın, burun ve çeneye konmuş vereqlerde olursa, sizin cildiniz karma cilt tarzına, eğer yağ izleri hiçbir kağıt parçalarında olmaz ise, sizin cildiniz normal cilt tipine, Cildiniz sıkıştırma hissi gösteriyorsa, cildiniz kuru bir cilt türüdür.
Yüzünüzdeki cilt amacıyla günlük genel bakım prosedürleri
Yaklaşık 17-18 yaşları arasında cildinize derli toplu ve düzgün bir şekilde tedavi etmelisiniz . Cildin güzelliklerini ve gençliğini fazla zaman koruyabilmenizi temin eder.
Her şeyden evvel, cildi hafif “tedavi” etmeyi öğrenmek önemlidir. Kozmetik ürünler, cildi düşürmeden ve ya çıkarmaksızın hafifçe ve yumuşak bir dokunuşla tene uygulanmalıdır. Düzgün bir bakıma, kozmetik kremlere, maskelere ve iyi bir kaymadan sonra ellerinizi cildinize bırakmanız için başka yollara gerek kalmadan cildinize dokunmamaya çalışın!
Günlük cilt bakımı şunlardan oluşur: cilt temizliği; nemlendirici cilt; cilt tonu; deri besleme; cilt koruma.

I. Cilt temizliği
Günlük temizlik
Cilt temizliği günlük olarak (astar ve ya yüzey) ve derin yapılır. Dairelerimizde günlük olarak kullandığımız su yüzün cildi amacıyla o denli iyi değil. İçindeki klor ve mineral tuzları cildin kurumasına neden olur. En önemlisi ise odur ki, bu maddeler derideki ter ve yağ bezlerinin salgıladığı maddelerle kimyasal tepkiye girerek onların axarlarının kapanmasına neden olur. Yüzünüzü sadece içme (şişe satılan) ve mineral (gazsız) sularla yıkamaya çalışın (elacsız kaldığında – qaynanmış sudan kullanın). Yüzünüzü soğuk su ile sudan geçirin (oda ısısını aşmamak). Sadece yağlı derileri olan insanlar istisnadır. Bu ciltler önce yüzlerini ılık su ile yıkayıp oran olarak soğuk suyla yakalamalıdır.
Sabunla yıkamaya gelince, kosmetoloqların genel tutanağı ve cildin tipinden bağımsız olarak, yüz derisinin sabunla yıkanması, çoğunlukla tavsiye edilmez. Sabun yerine, özel jel ve spesifik köpükleştirici ajanların (“penka”) kullanılması daha uygundur. Her deri türü için özel jel ve köpükleştirici maddeler bilirkişiler tarafından geliştirilmiştir. Herkes sadece uygun cilt çeşidini kullanmalıdır! Yüzün derisini günde 1 defadan çok olsun – sabahları su ile yıkamak tavsite edilir (yağlı deri hariç – bu cildi günde 2 kez su ile yıkamak olur).

Deriyi temizledikten sonra her sabah buzdolabında buz küplerinden yapılmış buz küpleri ile temkinli olabilir . Bu, kırışıklıkları düzeltmek ve cildinizin cilt değişiklik dönemini geliştirmek için mükemmel bir yoldur

yanaklarda naturel olarak boşaltılır. Normal buza ilave olarak, çeşitli kerevizleri dondurmak amacıyla dondurmalar (kozmetik buz) kullanılabilir. Papatya, nane, aspir, ıhlamur ağacı, adaçayı, ıhlamur ağacı, altın çiçek yaprakları ve ya detaylı bitkilerden bu bitkiler daha iyi bir etki temin eder. Bir yada birkaç sebze karışımından oluşan bir çorba kaşığı çim, termoslarda 1 fincan sıcak su ekleyip kaynatın. Bu demeyi 30 dakika beklettikten sonra soğutun, filtre edin ve buzdolabını bir dondurma kabına dökün. Bira için, kaynatılmış su, şişelerde satılan içme suyu ve ya gazsız maden suyu kullanmanız gerekir. Cildin yüksek miktarda soğumasını önlemek için, “sır” 2-3 dakika arasında olmamalıdır. Yüzünüzün derisinde buz dondurmaMasaj çizgilerinde (resme bakınız) ve dikkatli olun. Yağlı ve sorunlu, fazla kuru ve hassas ciltlerde yüz “buzlu yıkama” kullanamazsınız!

Deriyi temizlemek ve kozmetikten kurtarmak amacıyla klasik suya kıyasla kozmetik “süt” kullanmak daha elverişlidir. Temizleyici maddeyi 2 dakika boyunca yüz, boyun ve göğüs nahiyelerine parmak ucu ile hafifçe masaj hareketleri yaparak sürmek icab eder. Sonra temizleyici maddeyi deriden hariç etmek için ılık suda ıslatılmış spesifik sünger ( “sponj”), tek pam-Big disklerinden ve ya ılık kompreslərdən kullanırlar. Gerekirse, tene iki kez temizlik maddesini tekrarlayın.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?