Çılgınca aşkla – tutkulu aşk ve sevişmek

yorum yok
383 okuma
12 Ocak, 2018

Tutkulu aşk, çeşitli duygular uyandırır. Aşırı tutkulu aşk biçiminde, sevenler hayatlarını bile feda etmeye isteklidirler. Aşırı tutkulu aşk ne mantığı tanır ne de herhangi bir kaide ve ya kanuna uymaz. Bu hikayelerin yoksul bir çocuğun bir prensese iyi mi aştığını anlatan hikayeleri herkes biliyoruz ve nihayetinde onu yeniyor. Tutku en üst boyutlarına ulaşan aşk, herhangi bir tavsiyenin ötesinde.

Muhtemel bir ayrılma ile ilgili herhangibir konuşmaya kapalı oldukları için, böyle sevenlerle mantıksal düzeyde yazışma kurmak neredeyse imkansızdır.

Aşk bağımlılığı – aşkın morbid bir formu
Makul bir insanı aniden acayip davranmaya başlamak ne tür bir aşk? Bu aşk biçimi bir bağımlılıkla karşılaştırılabilir mi?

Bir kişi bir alışkanlık için düşmeden önce, o çoğunlukla uygun, mantıksal düşünüyor, kurallara uyuyor ve tamamen normal gözüküyor. Bağımlı kaldıktan sonra, etkilenenler davranışlarını değiştirir, hatta soyarlar, hırsızlık yapar ve yalnızca ilacı almak için mümkün olan her şeyi yapar. Çünkü ilâç olmadan bunlar yaşanamazlar. Geri çekme emareleri de denetim edilemez ve tıbbi denetim altında yapılması icap eder.

Uyuşturucu bağımlılığını bırakmak amacıyla bir uyuşturucu bağımlısı ikna etmeye çalışmak, bir müddet süresince yapılması gereken zor bir görevdir. Dediğin benzeri değil, lütfen bu ilacı durdur, o da bu talebi yerine getirir. Bunu başarmak için gerçek gayret, ikna ve terapi icab eder.

Çılgın aşkla
Son derece tutkulu oranlara uyuşturucu bağımlılığı ile kıyaslanan bir aşk mı var? Etkiler aynı, istek aynı ve ayrılma eşit derecede acı verici gibi gözüküyor. Aşkla çılgın olmak aşıklara mutlak alışkanlık anlamına gelir. Hiçbir an kendisini düşünmeden geçer ve onu kazanmak için her girişim uygulanır. Herhangi bir nedenle, sevgilinin kazanılması olası olmaz ise, etkilenen kişiye terapi yapılmadığı prosese, sonuçlar ilacın geri çekilmesi kadar aşırı büyük olabilir.

Aşk ve sevginin diğer önemli yönleri konusunda e-kitaba ” Gerçek sevgiyi bul ” konusunu detaylı olarak bildirir .


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hamilelikte seks: Hamilelik sırasında cinsiyete izin verilip verilmeyeceği ...

Neden Seks Yapıyoruz? Bağlantı için daha çok seks yapmaktan ya da zevk ...

Bu gece daha iyi seks için 5 kolay ipucu. Seks hayatını geliştirmek ister misin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?