Cinsel problemler

yorum yok
142 okuma
26 Ocak, 2018

Cinsel problemler nedir?
Cinsel problemler, kadın ya da erkeğin, çiftin sıhhatli ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını ve sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik, sosyal ve kültürel bütün problemleri kapsar. Bunlar cinsellikle alakalı korku ve kaygılar, utanma, suçluluk ve günahkarlık duyguları, cinsel isteksizlik ve soğukluk, cinsel birleşme kuramama, cinsel birleşme esnasında ağrı yada kasılma, erkeklerde sertleşme güçlüğü, erken deşarj ya da boşalmada güçlülük, hanımlarda haz almama vs. Temalar detaylı kıyafetlerden ve ya korkudan oluşur. Hem de eşler arası cinsel uyum, anlayış ve yaklaşım farklılıkları ile ilişkiden kaynaklanan çeşitli cinsel problemleri da bunlara eklemek icab eder.

Erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluğu insidansı nedir?
Erkeklerde cinsel fonksiyon sorunu sertleşmeyle ilişkilidir. Yetişkin adamların% 15’inde, 50 yaşın üstündeki erkeklerin% 30’u cinsel arza kayıbı yaşıyor. Dünyada erkeklerin% 30’unda erken taburculuk sorunu ve% 10’sevinç bir aşılama başarısızlığı var.

Bayanlarda cinsel fonksiyon sorunu insidansı nedir?
Cinsel işlev sorunu ve orgazm ve ya orgazm ile zorluk çeken kadınlarda en çok rastlanan sorunlardır. Benzer oranlar bayanlar için de geçerlidir. Kadınlarda, cinsel organ girişinde kasları daraltma, cinsel ilişkide psikolojik nedenler ve cinsel temasta bulunma kusuru var.

Cinsel işlev bozukluğunun nedenleri nelerdir?
Vasküler hastalık, şeker vb. Nedenleri psikolojik unsurlar benzeri fiziksel bir hastalıkla alakalı olabilir

Cinsel fonksiyon bozukluğu olduğunda ne yapılmalıdır?
Öncelikle, bu problemlere çözüm bulmaya çalışmalıdırlar. Hem bayanlar hatta erkekler bu problemleri kendileri ile konuşarak çözmeye çalışmalıdır. Buna ek olarak, cinsel temas fiziksel ve psikolojik boyutları içerir. Bu nedenle bazen tek bir uzman doğrulusunda çözülmeyebilir. Günümüzde bu sorunlar çağdaş tıbbın uzman ekipleri doğrulusunda çözülmektedir.

Tedavi etkinliği nedir?
Düzenli ve derli toplu tedavilerde olan hastalar büyük oranda cinsel işlev bozukluğuna sahiptir, hem bireyler hatta çiftler belli oranlarda daha sağlıklı ve daha başarıya ulaşmış bir yaşama başlayabilmektedir. Cinsel problemler bir “servet” olmadığı ve bu alandaki uzman merkezlere uygulandığında, gülünç olduğu akılda tutulmalıdır. Çiftler veya çiftler doktora gitmekte tereddüt etmemelidir.

Tedavi edilmezse ne olur?
Cinsel sorunlar genellik ile kadınlar ve erkekler amacıyla psikolojik bir travmatik hadise olabilir. Herhangi bir çare yoksa, mutsuzluk hali daha da kötüleştirebilir ve yaşamdan beğeni alamamak ve değersiz duymak gibi ilave problemlere neden olabilir. Buna ilave olarak, günlük yaşamdaki ilişkileri, bilhassa de eşi olan insanlar arasında koparabilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hamilelikte seks: Hamilelik sırasında cinsiyete izin verilip verilmeyeceği ...

Neden Seks Yapıyoruz? Bağlantı için daha çok seks yapmaktan ya da zevk ...

Bu gece daha iyi seks için 5 kolay ipucu. Seks hayatını geliştirmek ister misin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?