Epilasyon yaz aylarında yapılabilir mi? | AskKenti

Epilasyon yaz aylarında yapılabilir mi?

yorum yok
659 okuma
19 Ocak, 2018

Lazer epilasyon için en iyi zaman nedir?

Yaz aylarında güneş lekesi riski nedeniyle lazer epilasyon seansı askıya alındı. Türk basınında, cilt güneş ile temas etmiyorsa lazer epilasyon yapılabileceğini bildiriyor. Fakat bu sefer çok dikkatli olmalı, doktorun söylediği şey bir zorunluluktu. Oturumdan iki hafta sonra solya gidip güneş küveti alamazsınız.

Lazer epilasyonun korkunç söyleminin Mayıs ve Temmuz aylarında tamamlanması gerekiyordu. Bütün hastalar, Temmuz ayında azalan güneş ışığından yararlanarak lazerle epilasyon gerçekleştirme istiyorlar. Fakat çoğu zamanlarda planlandığı benzeri gitmiyor. İlk seans yalnızca Kasım ve kış aylarında mümkündür. Yaz aylarında, lazer epilasyonlu hastaların istenen sonuçları yoktur.

Mayıs ayının başlamasıyla birlikte, güneşin tesiri fazla hissediliyor ve oldukça fazla tabip bu ay lazer epilasyon önermiyor. Epilepsi yaz aylarında duraklatıldığından, tüylerin kökleri yarım yıl boyunca canlandırılmıştır. Çünkü kök saçları lazer epilasyon üstündeki tesirini kaybeder. Maalesef Mayıs ayında yaşanan yıkıcı etkilerin bir kısmı mola sonucunu düşürdü. Dolayısıyla, yazın kırılmasına göre, Kasım ayında başlayan seansları minimum 3-4 kez çoğaltmak gerekiyor. Hastalar yaz aylarında lazer epilasyon gerçekleştirme isterse, başka lazer cihazları kullanılabilir. Yeni jenerasyon “Karışım Tibia Diyot” lazeri bunlardan biridir. Bu cihazlarla

Lazer epilasyonu yaz aylarında da yapabilir
Temmuz ve Mayıs’ın lazer epilasyonunu başlatmasını durmak lüzumlu değildir. Lazer epilasyonu her zaman yapılabilir.
Oturum durmak lüzumlu değildir, çünkü beden yaz aylarında daha koyu renktedir.
Saçları salınmak problem yaratmaz.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?