Ergenlik döneminde cilt bakım ipuçları | AskKenti

Ergenlik döneminde cilt bakım ipuçları

yorum yok
720 okuma
29 Ocak, 2018

Bazı ergenler sıkı sıkıya mücadele ediyor: Vücudundaki detaylı değişimler ve pubertenin belirsizliğine ek olarak, cilt bile tamamen delidir. Nasty sivilce, siyah blackheads veya acı acı yüzünü karmakarışık – ne bir karmaşa!
Pürüzsüz cilt sorun olduğunda cilt
In ergenlik , değişiklikler cilt çoğunun gençler . Ergenlik dönemindeki hormonal değişiklik sebebiyle saf, pürüzsüz ciltler problemli bir cilt haline gelir . Fakat bilhassa bu çağda, genç insanlar amacıyla mükemmel bir manzara özellikle önemlidir, bu yüzden bu vakit süresince cildi dikkatle incelemelisiniz.

Ancak endişelenmeyin: gençler için cilt bakımı pahalı veya pahalı olmak zorunda değildir. Bakım söz konusu olduğunda, tutarlı bir şekilde devam ettirmek ve rutini ilerletmek önemlidir.

Sebas bezlerinin rolü
Sebat bezleri ergenlik döneminde tam olarak sallanır ve yüzün özellikle décolleté, omuz ve sırtın merkezinde cildin çok yağlı ve yağlı olması sebebi budur . Bu alanlarda, örnek olarak çoğu cilt sorunlar ortaya sivilce ve siyah nokta aşırı büyük akne .

Şüphe yok, çünkü çok sebum gözenekleri ve formları cilt bakterileri ile bağlantılı olarak hoş olmayan sivilceleri vuruyor.

Günlük cilt bakımı
Sabah ve yatmadan evvel düzenli temizlik önemlidir. Temizleme köpüğü ve ya temizleme jeli benzeri temizlik müstahzarları bilhassa yağlı ciltler amacıyla hafif temizlerken aynı zamanda yağları yağlandırmazlar.

Makyaj yaparken katiyen uykuya gitme.
En kötü hata, makyaj yapmaya gitmektir . Bu her kadına daha önce oldu, yatmadan evvel bir mola vermek de can sıkıcı . Fakat ceza, belirlenmiş, eski makyajın sivilcelerin oluşumunu arttırmasını takip eder – cildi yine kontrol altına alabilmek akşam makyajı kaldırılmasından daha uzun sürer.

Tonlama suyu ve uygun bakım kremleri
Temizleme işleminden sonra, düşük alkollü dezenfektan olmalıdır Gesichtswasser kavranabilir. Tonik gözeneklerden derin yağ fazlalığını giderir ve sivilcelerin oluşumunu engeller.

Cilt iyice temizlendikten sonra hafif bir nemlendirici , yatıştırıcı jel ve ya krem ile iyileştirme edilmelidir . Ürünlerin yağsız olmasından emin olmak önemlidir. Saf olmayan ciltler için spesifik ürünler gerilimli cilt üzerinde özellikle yatıştırıcı bir etkiye sahiptir, bazıları dezenfekte eder ve sivilceleri daha hızlı iyileştirir.

Saf olmayan cilt amacıyla ekstra bakım
Günlük temizlik ve bakıma ilaveten, saf olmayan bir cilt için bir fırçalama önerilir. Haftada bir veya iki kez, cildin temizlenmesinden sonra bir fırça jeli sürülür ve yumuşak dairesel hareketlerle dağıtılır ve yıkanır.

Fakat dikkat: ovma ve fırçalama sebase bezleri cildi çok fazla üretir ve tahriş eder.

Özellikle yağlı ciltler amacıyla besleyici bir yüz maskesi , aynı anda haftada bir veya iki kez yapılır, ergenlik çağındaki stresli cilt için aslolan iyileştirme yöntemidir.

Dermatologa derhal akne olması durumunda
Hoş olmayan yabancı maddelere maruz kaldıysanız veya sivilcelerin hala koyu sivilce veya hem de yara izi ile iyileştiğini ayrım ederseniz , fazla geç kalınmadan cilt rahatsızlıklarına danışmalısınız ve ten rengi bozulmuştur. Uzman, spesifik ilaçlar ve ya kremler reçete edebilir.

Hem de, yüksek doz A vitamini kapsülleri tarafından yapılan yoğun peeling tedavisi benzeri daha uzun bir tedavi burada tartışılabilir. Avantaj ve dezavantajlar daima göz önünde bulundurulmalıdır.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?