Erken Gebelik | AskKenti

Erken Gebelik

yorum yok
711 okuma
17 Şubat, 2018

Hamilelik heyecanlı aylardan oluşur. Kadın doğum uzmanına ek olarak, bir ebe bu süre zarfında en önemli güven ve arkadaş olabilir. Doğru ebeyi bulursanız, sizi burada açıklayacağız.

Ebe, gebelik süresince bir kadının sadık yoldaşlarıdır. Doğum öncesi aylarda onlara destek olur ve gerekirse onları rahatlatır. Elbette doğum sırasında da büyük rol oynarlar. Doğru ebe bulmak, erken gebelikte önemli bir rol oynamaktadır; ebeler sıklıkla hızlı bir şekilde rezerve edildiğinden çok geç kalınmamalıdır.

Ebe arama – hangi hizmetleri istersiniz?
Bir ebe aramadan önce, ne istediğini düşünmelisin. Örneğin, hamileliğinize “sadece” eşlik etmeli mi, önlem almalı mı yoksa doğum sırasında size eşlik etmeli mi? Bunlar ebenizin araştırmasını büyük ölçüde etkileyen önemli sorulardır. Bir ebe size doğum yaparken eşlik etmeyi isterseniz, teslim etmek istediğiniz hastanede bir ebe gerekir . Bu genellikle seçimi çok sınırlar.

Ayrıca ebelik hizmetleri de çok farklı. Bazıları akupunktur sunar, diğerleri ebelik uygulamasının bir parçasıdır ve ayrıca gebelik sırasında doğum hazırlık kursları veya jimnastik dersleri sunmaktadır. Dikkatle düşünün, bunlardan vazgeçmek istemiyorsunuz ve dileklerinizin bir listesini yapınız. Dolayısıyla, sizin için doğru ebeyi bulmak daha kolaydır.

Bir ebe bul
Çoğu ebe, serbest çalışıyor. Dolayısıyla bir hastanede kalıcı olarak istihdam edilmemektedir, ancak bağımsız olarak çalışırlar. Bazıları ebe uygulamasının bir parçasıdır, bazıları değildir. Olası ebelerle ilgili genel bir bakış, örneğin, ebe search.de sayfasını sunar . Çevredeki ebelere doğrudan bir posta kodu ile arama yapılabilir. Ayrıca, hastanelerde genellikle ebelerle ya da yakınlarıyla çalıştıkları bir listesi vardır. Ancak iyi bir ebe bulmak için en iyi yol, ailenin ve arkadaşların tavsiyesidir. Zaten çocuk sahibi olsalar, genellikle iyi ve bağlı ebeler önerirler.

Temas – bir “merhaba”
Seçtiğiniz ebe ile irtibat kurduysanız, ilk toplantı yapılacaktır. Endişelenmeyin, ebe size doğrudan saldırmaz ve sizi incelemek ister. İlk görüşme karşılıklı bir anlaşmadır. Ebe sana hamileliğinle ilgili sorular soracak, başarılarını ortaya koyacak ve seninle barış içinde konuşacak. Ayrıca sorularınızı sorma ve ebenin ilk izlenimlerini alma zamanı da vardır. Kimya haklıysa hamileliğiniz için daha ileri randevular ayarlayabilir ve hamileliğiniz için refakatçisini buldunuz demektir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?