Facebook, telefonda konuştuğunuzu bilir

yorum yok
57 okuma
27 Mart, 2018

Sanki Facebook zaten sorun yaşamıyormuş gibi. Twitter kullanıcıları artık Facebook uygulamasının tüm dosyaları aramalar ve SMS yoluyla ilettiğini bildiriyor. Bunun anlamı: Facebook, kimin metin ve telefona kullandığını gösteren verileri kaydetti – en azından Android cihazlarda. Sosyal ağ, tavsiye algoritmasını optimize etmek için verileri kullandı.

Bu uygulamalar hakkında, Twitter’daki kullanıcı Dylan McKay bir ekran görüntüsü yaptı. Onun içinde Facebook’ta kendisi indirilebilir Facebook arşiv, beklenen görüntü ve mesajlar sadece Android smartphone telefon görüşmeleri hakkında bilgi ve SMS için bile meta da bulmak için aslında, ama. McKay, telefonun eksiksiz telefon rehberinde yer alıyor.

Görünüşe göre Facebook, tavsiye algoritmasını optimize etmek ve iş bağlantıları ile kişisel arkadaşlar arasındaki farkı daha iyi ayırt etmek için dosyaları topladı, diyor Ars Technica dergisi . Böylece, sosyal ağ geçen yılın sonbaharında veri toplamayı durdurdu. iPhone’lar etkilenmedi.

Facebook bu arada bir blog gönderisinde de yer aldı. Buna göre, veriler Messenger’da ve zayıflatılmış uygulama Facebook Lite’da bir seçmeli özellik aracılığıyla ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, özelliği etkinleştirmeyi ve daha sonra devre dışı bırakmayı kabul etmelidir. Facebook bu verileri tekrar satmayacağına söz veriyor ve bu özelliğin sosyal uygulamalarda nispeten daha sık kullanılmakta olduğuna işaret ediyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

bjk

Avrupada Adından Bolca Söz Ettiren ve Kadrosunda Yıldız Futbolcuları ...

100.000'den fazla işletme Bitcoini zaten kabul etti . Bunlar arasında Microsoft ...

Huawei dünyanın en küçük akıllı telefon üreticisi konumunda ve kısa süre ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?