Gebeliği önlemede en etkili çözüm | AskKenti

Gebeliği önlemede en etkili çözüm

yorum yok
729 okuma
29 Ocak, 2018

Eşit kesilme prensibi
“Coitus interruptus” terimi Latince’den gelir ve “cinsel ilişki kesilir” anlamına gelir. Bu kontraseptif teknikte erkeğin penisi boşalmadan önce vajina dışına çekilir. Bununla beraber, bu prosedürün istenmeyen bir gebelikten korunmak amacıyla daha doğru olduğu düşünülmektedir .

Yani hangi İnci İndeksi geri çekme ara sırasında 4 ve 18 bilhassa üzerinde, çalışmanın bağlıdır. Yöntem çok basittir ve sağlığınızı etkileyebilecek hiçbir yan etkisi yoktur . Bununla beraber, eşlik eden kesilme tavsiye edilmez, zira kontrasepsiyon amacıyla makul sayılmaz. Bu nedenle, kesinlikle çocuk doğurmak istemeyen çiftlere bu kontraseptif metodu şiddetle tavsiye edilmektedir .

Olası sorunlar oluşabilir
Coitus interruptus birtakım sorunları yanında getirir. Dolayısıyla büyük bir kendini kontrol ve kendi vücudunun iyi algılanması penisini doğru vakitte vajinadan çekmek amacıyla gerekmektedir. Bununla beraber, savaşın sıcağında bu zamanın kaçırılması ve vajinanın boşalması riski vardır.

Özellikle genç erkekler birçok zaman “geri çekilmek” amacıyla başarısız olurlar. Buna ilave olarak, bu teknik genellik ile seks yapma eğilimini azaltır .

Geri çekme hala başarıyla çalışır, ancak bu güvenli doğum denetim garantisi değildir evvel bile, çünkü orgazm , o olabilir sperm üstünde Lusttropfen bir gebelik amacıyla bazen zaten yeterince vajina içine adamı, nüfuz.

Buna ilave olarak, eşi kesinti AIDS’e ve ya başka cinsel hastalıklara karşı koruma sağlamaz.

Eşi kesinti uygulanmış olduğu takdirde, çiftin bedene yapışan sperma kalıntılarından kurtulmak için iyice yıkaması önerilir. Aksi biçimde, kalıntıların vajina içine girme riski vardır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?