Gebelikte beslenme | AskKenti

Gebelikte beslenme

yorum yok
680 okuma
30 Ocak, 2018

İki kat yerine iki kat daha iyi! Hamilelikte rejiminiz için bu slogan olmalıdır. Çiğ hayvansal ürünleri mümkün olduğunca yememeye dikkat ediyorsanız, emin taraftasınız anlama gelir.

Fakat bazı hamile kadınlar, bunu yapmak için “şu an için iki kişinin yemesi gereken” bilgeliğinden hala cazip oluyorlar. Bununla birlikte, bu cins bir diyet, sağlıksız Gebelikte kilo alımı ve en kötü ihtimalle gebelikte gestasyonel şeker hastalığına neden olur . Gebelikte (4 aydan itibaren) günlük enerji ihtiyacı yani kalori amacıyla günlük gerekseme, normal kalori gereksiniminin biraz üstünde – ortalama olarak ortalama 250 kilokalori daha fazla, örnek olarak bir peynir ekmeğine tekabül eder;

Miktar belirleyici değil, lakin besin maddesi içerisindedir.

Mineraller, eser elementler ve Gebelikte vitaminler kalıntı hamile hanımlara çoğalan oranda gereksinim duyuyorlar. Dolayısıyla, hamilelik sırasında bolca taze meyva, sebze ve süt ürünüyle özellikle değerli bir diyet dikkat etmeniz icab eder .

Bitkisel yağlar özellikle hamilelikte önemlidir. To engellerden fazla önlemek amacıyla sen-meli yüksek lifli gibi besinler tam tahıl ekmeği, pişmeden sebze ve taze meyve gerekli vitamin ve mineralleri kaydederken sağlar. Buna ilave olarak haftada bir ila iki balık yiyecek önerilir.
Hamilelik, bir değişim dönemleridir : Vücudunuz değişmiş olur, yanı sıra diyet de değişmiş olur. Çocuğunuzun gelişimini tehlikeye atmamak amacıyla hamilelik sırasında kaçınmanız gereken bazı gıdalar var .


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?