Gebelikte kilo artışı | AskKenti

Gebelikte kilo artışı

yorum yok
703 okuma
30 Ocak, 2018

Gebelikte kilo artışı, gebeliğin 13. haftasında dördüncü ayın başında başlar . Gebeliğin başında, hormon değişimi ve gebe kadının başlangıçta azaldığı sık gebelik hastalığı nedeniyle mümkündür . Diğer kadınlar dördüncü aydan önce genellikle hormonal olan bir karın fark eder.

Hamilelikte ne kadar kilo artışı yalnızca diyetinize bağlı değildir , ancak birçok faktöre bağlıdır. Tüm gebelik boyunca 7 ila 18 kilo arasında bir kilo alımı tamamen çerçevede. Ortalama olarak, hamilelik sırasındaki kilo artışı 10 ila 15 kilogram arasında. Daha yalın kadınlar genellikle gebelik sırasında daha fazla kilo alırlar.
Hamileliğin sonunda eşit şekilde artmanız ya da kilo artışını artırmanız önemlidir :

Birden fazla kilo alırsanız (birkaç hafta boyunca haftada 0,5 kilo üzerinde), bu, sözde bir gestozun göstergesi olabilir .
Eğer bunlar uzun bir süre artıp artmazlarsa, bu durum yetersiz beslenmeyi veya çocuğunuzun büyümesini geciktirdiğini gösterebilir .
Bununla birlikte, doğumdan ne kadar önce arttıysanız, doğmamış çocuğun ağırlığı ile ilgili sonuçlara varamazsınız . Bu, hamilelik sırasında yalnızca ultrason muayeneleri ile tahmin edilebilir .


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?