Hamilelikte Güzel ciltler için ipuçları

yorum yok
237 okuma
31 Ocak, 2018

Güzel ciltler için ipuçları

Bazı hamile kadınlar aniden sivilceleri ve siyah noktaları filizlendirir. Şimdi doğru bakıma bağlı

Hamilelik süresince, en büyük organımız olan cilt hiç patlamadan kurtulabilir. Bazı bayanlar aniden pürüzsüz, pembe bir şeftali derisi elde eder. Fakat başkaları amacıyla hamilelik hormonları bir güzellik sorunu haline gelir.

Kuru cilt yağlı olabilir. Ya da kirli kara nokta ve ya sivilceler ergenlik döneminde olduğu gibi filizlenir. Güçlü bir akne bile oluşabilir. Hamileliğin ilk üç ayında genellikle bazen doğumdan sonra bile. Güvensizliğe, androjenler adı verilir, bu da vücut giderek dökülür. Bu erkek seks hormonları sebum üretimini artırır. Aynı zamanda, sebase bezlerin açılmasına razı olan azgın hücrelerin büyümesini teşvik ediyorlar. Sivilceler amacıyla hanımlarda bile cilt lekelerine neden olan olumsuz bir kombinasyon daha önceleri yabancı bir kelimeydi.

Bakım ürünleri cildinize adapte oluyor
Cilt değişirse, farklı bir bakıma gereksinimi bulunmaktadır. “Cilt aniden daha fazla sebum üretirse, yağdan nemlendirici bir takviye geçişi cildin halini iyileştirebilir” dermatolog Dr. Med. Berlin’den Natalie Garcia Bartels.

Temel olarak, sloganı: daha azı daha çoktur! Şüpheniz varsa dermatologa, eczacınıza ve ya profesyonel bir güzellik uzmanına (bazı eczanelerde eğitim almış personel istihdam edilir) isteyin; bu temizlik ve cilt bakım ürünleri sizin amacıyla iyi. Kalın veya iri lekeler üzerinde kendiniz yapmamak daha iyidir. Sivilceleri bile ifade etmek tabu, zira sebumu derinliğe itiyorsunuz ve böylece iltihabı rizikoya ediyorsunuz. Diş macunu ve ya çay ağacı yağı benzeri ev ilaçları da olumsuzdur. Cildi kurutur veya alerjiye neden olabilirler.

Iyice ve nazikçe muhafaza edin
Augsburg’tan eczacı Ulrike Bagger, “Güzel bir cilt aktif olarak bir şeyler yapabilir” diyor. “Çok iç yapın,   

Hamilelikte sağlıklı beslenme ve hayat tarzına ilgi edin ve yüzünüzü ve dekolteğinizi düzenli olarak muhafaza edin.” Fazla sebum ve makyaj kalıntılarını gidermek için kapsamlı ve nazik bir temizliğe sahip olmak önemlidir. Gebelikte diyet Bunun için, sabahları ve akşamları yatmadan önce akşamları, pH-nötr temizleme ürünü ile yüz ve dekolte sudan geçirin. Deriyi kurutun, sonra tonikle netleştirin.

En son, her ikisini de, bütün bakım ürünleri benzeri mevcut cilt haline adapte edilmesi gereken bir miktar besleyici krem ​​ile tedavi edin. Eğer cilt şimdi eskisinden daha yağlıysa, büyük ihtimalle sabahları nemlendirici ve gece kremi gerekir. Cilt lekeleri amacıyla pamuklu havlu ve havluyu sıklıkla değiştirin.

Aloe vera’dan termal suya – küçük bir ürün keşfi
Hamile kadınların kalıntı yağ, yağ ve alkol bazlı bakım ürünlerinden çekinmemesinin en iyi yolu. Parfümlere duyarlı olanlar eczanede tamamiyle parfümsüz olan ürünleri bulurlar.

Temizleme: Yağlı ciltte eğilimi varsa pH-nötr cilt ürünleri tavsite edilir, losyonları yıkayın ve ya pH değerleri 5.5 ile 6.5 arasında olan jelleri sudan geçirin. Çok kuru ciltler amacıyla temizleme sütü kullanın.

Bakım: Bütün aloe vera ürünleri nem sağlar ve fazla yönlü olup her deri için uygundur. çok kuru cilt Ulrike ekskavatör üre ile, örneğin, daha varlıklı bir krem tavsiye eder (örneğin% 3 Üre) ve birtakım dekspantenol, bir pro-vitamin, kaşıntı önleyici bulunmaktadır ve iyileştirici özellikler yara olan.

Yağlı ciltler amacıyla krema fazla zengin olmamalı, siyah uç oluşumunu teşvik eder. Buna ek olarak, A vitamini bileşikleri içeren yaşlılık engelleyici ürünler, bu kremler içerisinde (z. B. Retinol, -retinaldehyde) sahibi olan hamilelik tabu yer almaktadır.

Tonerler: Gözenekleri kapatır, pH’ı nötralize eder ve hafifçe antibakteriyel etkiye sahiptir. Termal suya dayalı yüz spreyi ciddi iltihaplı cildi rahatlatabilir.

Makyaj: Bir ışık makyaj lekeleri kapsar. Su bazlı bir ürün kullanmak en iyisidir. Bu, “Aqua” ismi ile tanımlanabilir (bu maddeler ön taraftaki maddeler sıralamasında yer alır). Parlak alanlarda matlaşmak amacıyla bazen yeterli toz ve ufak sivilceleri örtün. Noktalı yardım örtüleri.

Maskeler: Maskeler, örnek olarak. Şifalı toprakla. Eczanede hazýrlar ya da kendi kendini cezbediyorlar. “Ayrıca antibakteriyel ve iyileştirici etkiye sahip yüz losyonunuzun altında iki veya üç damla saf lavanta yağı karıştırabilirsiniz” diyor eczacı.

Cüruflar: Nemli tene yavaşça ölü deri hücrelerini ovmak amacıyla yapılır. Şifa veya kaolin, badem kepeği veya tuza dayalı kimyasal maddeler içermeyen naturel kabuklar bulunmaktadır.
Özel vaziyet akne
Sivilce gelişirse, dermatolog antibiyotik merhem ve ya gebeliğin 16. Haftasına kadar sadece yerel olarak yapılan tetrasiklin reçete edebilir. Eczacı Bagger’a göre, büyülenen cildi topikal benzoil peroksit ve azelaik asit (% 3 BPO) ile dezenfekte etmek güvenlidir. Çinko sahibi olan sallama karışımları sivilcelerin kurumasına ve cildi sıkmaya destek sağlar.

Not: Bazı ilaçlar, doğmamış çocuğa zararı olan oldukları amacıyla atılırlar. Bu durum, (iso) -Tretinoin’e malformasyona neden olabilecektir. Aynı zamanda bakım ürünleri veya meyve ve salisilik asit (AHA, BHA, LHA veya PHA gibi kısaltmalarla paket üstünde tanımlanabilir) içeren kabuklar üstünde tamamiyle beraber çalışmamalıdır.

Güneşten Koruma
Bazı hamile hanımlarda, güneşteki cilt koyu renkli pigmentli lekeleri çoğaltır . Yüksek östrojen seviyesi yüzünden. Melanin üretimini uyarır (pigment boya). En fazla büyülenen kadınlar daha koyu cilt tarzı veya çiller. Öte yandan, güneşten koruyucunun güneş ışınlarını giymesine ve koruma faktörü 50 olan kremleri kullanmasına yaver oluyoruz. Güneşlenmeye karşı daima kaçınılmalıdır, özellikle rosaceaya eğilimli iseniz, yani kızarık, uçuk kılcal damarları olan kuru yanaklar.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?