Hamilelikte sağlıklı beslenme | AskKenti

Hamilelikte sağlıklı beslenme

yorum yok
622 okuma
31 Ocak, 2018

Bebeğim hangi gıda maddelerine gereksinim duyuyor? Vitamin tabletlerini yutmak zorunda mıyım? Sağlıklı yemek yemek ne demektir? Bizimle bekleyen anneler cevapları bulurlar
Birçok kadın için gebeliğin ilk ayları, besin arzuları ile karakterizedir , aynı zamanda mide bulantısı ile de karakterizedir . Sabahları bir şeyleri bulamıyorlar, birdenbire çikolata amacıyla karşı konulmaz bir iştah var. Bir saat sonra şimdi tatlı bir şey için nasıl istekte bulunabileceklerini bilmiyorlar, çünkü şimdi mayo ile patates kızartması bekliyorlar. Genellikl bu durumlarda, gebelik dönemindeki annelerin sağlıklı bir diyet görmemeleri önemlidir.

Gebelik esnasında iki şahıs yemeyin
Bazı bayanlar için, gebelik müddetsiz yemenin lisansıdır. Çünkü çocuğun daha fazla yemeğe ihtiyacı var, değil mi? Hayır, buna lüzum yok.

Hamile olmak aynı zamanda iki şahısın yiyecek zorunda kalması anlamına geliyor değildir. Sadece dördüncü aydan evvel günlük% 10 daha fazla kalori yemelisiniz. De ki: yaklaşık 250 kilokalori daha. Peynir ve domates eşdeğeri ile bir parça kepekli ekmeğe ne dersiniz? Ya da iki ufak tahıl bar.
Hamile bayanlar için sıradan beslenme kuralları
Sonra şimdi taze sebze ve meyveler, tam tahıllar sürü ve iyi bir et parçası, deniz balığı: Dengeli ve sağlıklı beslenme hamile koyar amacıyla geçerli değer her kişi olarak Esasında benzer diyet kuralları iyot gereksinimi rasyon kalsiyum ve süt ürünleri. Bu besinler böylece az besin ve vitaminlerin mahrum zira en uygun olarak, (örnek olarak buharlaşması için) yalnızca et, balık ve sebze yavaşça hazırlayın. Veya bazen pişmemiş gıda olarak sebzenin keyfini çıkarın.

Hem de sebze proteinleri, demir ve mineraller sağladığı amacıyla baklagiller ve fıstıklar da tavsite edilir. Ve çoklu doymamış yağ asitleri ile soğuk preslenmiş zeytinyağı gibi yüksek nitelikte yağlar mantıklı. Kızarmış yiyecekler, yağ ve şeker bakımından zengin gıdalar ve şekerli içecekler hamile hanımefendiler doğrulusunda önlenmelidir.
Hamile hanımefendiler biraz yiyecek bırakmalı
Bazı besinler ve ya uyarıcı gebe bayanlardan en başından kaçınmalıdır. Bu alkol ve sigaranın doğal ki dokuz ayda tabu olduğuna kuşku yok, ama pişmeden etten (tartar gibi) ve ya çiğ balıktan da (suşi) ellerinizi kapalı tutmalısınız. Onlarda, örnek olarak toksoplazmoz hastalığına neden olan patojenler veya parazitler olabilirler.

Çiğ süt mamüllerindeki (genellikle, lakin her zaman değil: Camembert, Brie, Roquefort) bekleyen mumyaların bilincinde olun, çünkü şunlar bakteri (Listeria) ile kurulabilir. Hem de, yumurtaları bir dakika daha pişirin ve çiğ yumurta sahibi olan tatlılardan kaçının. Bu salmonella enfeksiyonunu önlemeye destek sunar.

Yemek arzusunda ne yapmak gerekir?
İster hormonal ve ya tamamen hayal gücü olsun – oldukça fazla hamile kadın besin isteklerine karşı güçsüz hissediyor. Zaman zaman gelirlerse, kesinlikle zarar vermezler. Bununla birlikte, sıklıkla meydana çıkması niteliğinde da tehlike oluştururlar: Obezite , örneğin gebelik sırasında diyabet tehlikesini artırabilir .

Açlık geldiğinde, hamilelik çağındaki anneler yediklerine dikkat etmelidirler. Yerine beş adet kremalı pasta yerine, taze meyva ve çikolata yoğurdu sahibi olan bir yoğurt. Ketçap ile patates yerine yalnızca patates dilimleri fırında dilimlenir ve süzme peyniri ile servis edilir. Sloganımız: Mümkün olan en iyi orta alanı bulun.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Van Sohbet   Genel olarak Van sohbet sitelerine bağlanan kişilerin ...

aşkın gücü

Hayatın Anlamı Hayatımda yalnızca Tanrı ve dünya hakkında düşündüğüm ...

Aşkım Bir Rüya Gökyüzüne baktığımızda suratını görüyorum, senin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?