Hamilelikte seks

yorum yok
39 okuma
18 Nisan, 2018

Hamilelikte seks:

Hamilelik sırasında cinsiyete izin verilip verilmeyeceği aşağıdaki makalede açıklanmaktadır. Standart bir öneri yoktur. Aksine, kadın ve erkeklerin farklı bireysel ihtiyaçlarını ve hassasiyetlerini ele alır ve tıbbi bileşeni dikkate alır.

Hamilelik, özellikle birincisi, hem kadınlar hem de erkekler için ilişkilerinde, cinsel ilişkilerini de içeren bir değişiklik anlamına gelir. İlk hamilelik başlangıcında cinsiyet belirsizlikle ilişkilidir. Bir noktada neredeyse her çift kendilerine iki soru sorar “Biz olabilir miyiz?” Ve “Biz ister miyiz?”

Doğmamışlara zarar verebilir mi? İsteyerek işgücü tetiklenebilir mi? Hastalıklar bulaşabilir mi? Bunlar, bekleyen ebeveynlerin ele aldıkları sorular. Prensip olarak, hamilelik sırasında seks hiç sorun değil. İkiniz de hoşunuza giden her şeyi yapabilirsiniz. Daha ağır etkiler bile bebeği incitemez. Gebelik jimnastiğindeki titremelere benziyor.

Büyüyen bir göbekle, birçok hamile kadın misilleme pozisyonunu (aşağıda kadın, yukarıda) tatsız bulur. Erkek ve kadın birbirleriyle yüz yüze geldiğinde yanal pozisyonda ya da adamın arkasında kadına ait olduğu kaşık pozisyonu genellikle daha hoş algılanır. Her ikisini de istediğin sürece, hayal gücünüzde hiçbir sınır yoktur.

Erken doğum ve düşük doğum erken doğum eylemine yatkın olduğunda dikkatli olunması tavsiye edilir. Ayrıca hamilelik sırasında prezervatifleri kaçırmamalısınız. Anne karnındaki çocuğu ve annesini enfeksiyondan koruyorlar. Cinsel emre göre cinsiyetten vazgeçerek, bütün çiftlerin sadece yüzde sekizi etkilenir.

Zihinsel stres:

Genelde, çiftlerin hamilelik sırasında cinsel ilişkide zorluk yaşadığı fiziksel problemlerle ilgili değildir. Birçok insan ruhsal şakaları oynar. İlk kez bir bebek bekliyorlar Birçok hamile kadın, özellikle de kadınlar kendisi ve artık onlar için var ondan önce bedeniyle o seks gerçekleşen birçok değişikliklerle meşgul, gebelik sırasında bulunmaktadır. Herhangi bir düşünceyi boşa harcamadığınız başka bir dünyadan bir zevktir. Ortak ayrıca, daha önce olduğu kadar geçici olarak artık önemli olmadığı gerçeğiyle yaşamak zorundadır.

Erkekler için hamilelik kolay değildir. Bir yandan, bebeğe arka koltukta oturdukları gerçeğiyle başa çıkmak zorundalar, diğer yandan elbette, partner fiziksel olarak da değişiyor.

Ayrıca, hem kadınlar hem de erkekler, ilk gebelikleriyle, gelecekte başka bir kişiden sorumlu olacakları konusunda farkındalar. Özellikle de bu sorumluluktan korkan insanlar korkudan korkuyorlar. Ebeveyn rolünü doğru bir şekilde doldurup doldurmayacağınız sorusu, akıl ile uğraşır. Ve son olarak, elbette, kendi iki kişilik bir ilişki için bebek için sorumluluk belli bir zorunluluk yaratır – Uzakta gizlice olamaz.

Tüm bu zihinsel ve duygusal yükler kesinlikle uzun süreli seks eksikliğine yol açabilir. Fakat bu, kişinin hassasiyet ve fiziksel yakınlıktan vazgeçmesi gerektiği anlamına gelmez – aksine, rahatlar ve istikrar sağlar. Ve endişelenmeyin: Değişecek bir şey için hazırsanız, daha iyi idare edebilirsiniz. Buna ek olarak, “Eltern” dergisinin yaptığı bir araştırma, neredeyse her üç kadından hamilelik sırasında daha önce hiç olmadığı kadar arzu olduğunu göstermiştir. Ama aynı zamanda çok farklı olabilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Neden Seks Yapıyoruz? Bağlantı için daha çok seks yapmaktan ya da zevk ...

Bu gece daha iyi seks için 5 kolay ipucu. Seks hayatını geliştirmek ister misin ...

Türkiye Lakabı Yerli Playboy Olarak Bilinen ve İnstagram Hesabından Kadınlarla ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?