Neden Seks Yapıyoruz?

yorum yok
41 okuma
17 Nisan, 2018

Neden Seks Yapıyoruz?

Bağlantı için daha çok seks yapmaktan ya da zevk almaktan daha çok seks yapıyoruz.
Neden geceleri uyuyorsun ? Bu görünüşte basit bir soru. Ama aslında bilim tarafından henüz cevaplanmadığı için en zor bir sorudur. Pek çok basit soru, yakın incelemede, cevaplanması kolay değildir. Bunlardan biri – belki de en ilginç olanı – neden seks yapıyoruz.

Neden seks istiyorsun?

Genel cevap, tabiki, cinsiyetin bilinen üreme fonksiyonuna dayanmaktadır. Seks yapmak istiyoruz çünkü bir tür olarak varlığımız buna bağlı. Çocuklar cinsiyetten gelir, biri öğrenir. Ve leylekle ilgili olan şey sadece bir hikaye.

Ancak, zemindeki gerçekler bu varsayımı zayıflatıyor. Birincisi, insanlar çocuk sahibi olmayı bıraktıktan sonra seks yapmaya devam ediyor. Sıklıkla, cinsel yaşamları daha iyi hale gelir, çünkü plansız hamilelik hakkında daha fazla endişe duyulmamaktadır (ya da bir süre sonra, Junior, başını çektiği söylenen başucunda, baş dönmesiyle ilgili olarak).

Bu bizi şu gerçeğe götürür: şu anda dünyanın her yerinde gerçekleşen çoğu seks, yaratıcı değildir. Aksine, şu anda meşgul olanların çoğu şoke olacak ve onların neşeli akrobasi hamilelik ile sonuçlandığını bulmak için üzgün. Cinsiyete ve erotizme duyulan yoğun ilgi, mutlaka yavru üretme konusundaki artan ilgiyle bağlantılı değildir. Aslında, bu ilgi alanları çoğu zaman ters olarak ilişkilidir.

Dahası, bereketli yıllarda bile dahil olduğumuz birçok cinsel davranış, üreme ile ilgili değildir. Eğer cinsiyet yeniden üretim içinse, anal ya da oral seks ile ilgili cinsel zevk mekanizması nasıl düzenlenir? Ve neden erkek arkadaşınla el ele tutuyorsun? Çocuklar gelmiyor. Ayrıca üç yaşındaki yeğeninizle de el ele tutuşuyorsunuz. Burada neler oluyor? Ve saçlarını çeken biri hakkında üreme nedir? Aslında, neden genital, üreme zevki, omuzlar (on dokuzuncu yüzyılda çok seksi), boyun (cinsel çekim ) gibi üreme ile ilgili olmayan her türlü uzak bölgeye yayılırJapon kültüründe) veya göğüslerde (çağdaş Amerikan takıntısı)? Ve eğer bir erkeğin çocuğu için iyi bir anne bulmak için biyolojik bir dürtüsü varsa, erkekler niçin ‘seksi’ bir kadın ve ‘annelik’ arasında rutin bir şekilde farklılaşırlar ve ilkini ikincisine tercih ederler?

Şimdi diyorsunuz ki, “Tamam, tüm biyolojiyi unutalım. Neden işleri zorlaştırıyor? Seks iyi hissettiriyor. Memnuniyetle. Eğlenmek için seks yapıyorum. ”Fakat bu argüman da tatmin edici değil. Fiziksel haz alma arzusu cinsel aktivitenin en önemli sebebi DEĞİLDİR.

Araştırmalar, genital stimülasyonun fiziksel hazzının, seks yapma kararında mutlaka önemli bir bileşen olmadığını göstermektedir. Araştırmacılar Cindy Meston ve David Buss birkaç yıl önce 400 öğrenciye cinsiyetle ilgili nedenlerini sordu. Verileri işledikten ve benzer ya da özdeş cevapları eledikten sonra, seks için 237 farklı nedenden oluşan bir liste ile ayrıldılar. “Ona bir STD vermek istedim”, “ Kendimi üzüldüm”, “ Kendimi cezalandırmak ” ve “Bir bahsi kaybettim.”

Gerçek şu ki, pek çok insan şu anda zevkten ya da herhangi bir beklentiden hoşlanmıyor. İsterseniz hoş bir orgazm istiyorsanız, mastürbasyon yoluyla daha hızlı ve daha ucuz, daha kesin ve daha az hamilelik ve hastalık riskine sahip olacaksınız . Peki neden eşinle sevişiyorsun? Ve neden, mastürbasyon yaptığınız zaman, onun hakkında (ya da bir başkasıyla) hayal kuruyor musunuz?

Cinsel hazzın derin deneyiminin bir şekilde başkalarının varlığına ve davranışına bağlı olduğu ortaya çıkıyor. Bu ilkenin acımasız bir örneği fuhuşta bulunabilir. Yüzünde, fuhuş soğuk bir iştir – (çoğunlukla erkek) bencil zevk arayışının özüdür. Müşteri para, düz ve basit için fiziksel cinsel salıverme satın alır. Ancak müşteri kendini ücretsiz olarak orgazm verebilir. Öyleyse neden ödeme yapıyorsun? Ve fahişe, zevk ve cinsel uyarılma sesleri üretiyorsa, müşterinin keyfi nasıl artar? Müşterinin motivasyon varsabencil cinsel salıverme, biyolojik bir dürtünün memnuniyeti, fahişenin uyandırılması durumunda neden onun için önemli? Kendisini zevk aldığı düşüncesi hakkında onu heyecanlandıran nedir? En yabancılaşmış işlem içinde, burada bile temel sosyal, kişilerarası dinamikleri vardır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Hamilelikte seks: Hamilelik sırasında cinsiyete izin verilip verilmeyeceği ...

Bu gece daha iyi seks için 5 kolay ipucu. Seks hayatını geliştirmek ister misin ...

Türkiye Lakabı Yerli Playboy Olarak Bilinen ve İnstagram Hesabından Kadınlarla ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?