NOSTALJİK CHAT NE DEMEK | AskKenti

NOSTALJİK CHAT NE DEMEK

yorum yok
2.612 okuma
6 Mayıs, 2018

NOSTALJİK CHAT 

2000 li yıllarda interneti kullanmaya başladığımızda ram ve işletim sistemi düşük teknolojideki bilgisayarlarla sınırlı ihtiyaçlarımızı giderebiliyorduk. Amerika ve Avrupa ülkeleri ise bu konuda bizden daha ötede çağ atlamış durumdaydı. Fakat internet alanında geri kalmışlığımızı Türk gencinin internetle tanışmasından sonra Türk gencinin zekasıyla kapattık. İlk başlarda nostalji chat olarak (şimdiki yeni nesil pek bilmez) ICQ isimli sohbet programıyla sohbet etmeye başladı. Icq ‘nun açılımı ise İngilizce den dilimize çevrildiğinde ‘seni arıyorum’ demektir. İşte o zamanlarda haber mecralarını, gazeteleri bile uzun bir süre meşgul eden bu yenilik sayesinde Türk insanımızın bununla arkadaş edinebileceğini keşfetmesi tahmin ettiğiniz gibi uzun sürmedi. Akabinde aktif olarak bir kullanım başladı. İşte çoğu kişi tanımadığın birinden gelen mesajı bizlere iletirken icq sohbet programının çıkardığı garip sesle bir nesilin, kuşağın nasıl heyecanlandığını asla bilemeyecek. Sonra msn girdi hayatlarımıza, yahoo messenger ise yabancılarla arkadaşlık kurmamızı sağlıyordu. Nostaljik chat geçmişimiz bir kaç cümle ile böyle özetlenebilir.

Günümüze baktığımızda bir kuşağın nostalji olarak anımsadığı bu nostaljik chat uygulamalarının benzerleri (taklitleri değil) askkenti.net ekibi tarafından tamamen özgün içeriklerle mobil sohbet uygulaması olarak ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuldu. Ücretsiz olmasının ilk kullanıcı tercihlerinin başında geliyor olmasının yanı sıra programımız virüs taramasından geçirilerek tamamen güvenlik tehtidi içermeksizin mobil telefonlarınıza güvenle indirebileceğiniz şekilde tasarlanmış olmasıda tercih nedenlerinden birisidir. Mobil sohbet üzerinden İskenderun sohbet,  online chat, Türkiye ücretsiz sohbet, chat odaları cinsel fantazi Sohbet odaları güvenli olarak giriş yapıp sizde bu deneyimi taçlandırabilirsiniz.

Artık eskisi gibi internet cafelerde sıra beklemek, isim yazdırıp acaba şu anda sohbet kanallarında kimler var, kimlerle chat yapma şansını kaçırıyorum gibi vesveselere gerek kalmaksızın askkenti.net sitemize giriş yapabilir, dilediğiniz sohbet odasında zaman sınırı olmadan dilediğiniz etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makalemizin haricinde askkenti.net sitemizden chat odaları cinsel fantaziler isimli makalemizi linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Sürekli faal olarak merak ettiğiniz ve sohbet ile bağlantılı tüm konularda özgün içerik ve başlıklarımızda sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Batman Sohbet   Batman sohbet hattı 5 yıldır kullanıcılar adına ...

İnsanlar beşeri ve nefisleri olan varlıklardır. Elbetteki duygu ve ...

SICAK SOHBET ODALARI ERZURUM Oltu taşı demek Erzurum demektir. Her ne kadar ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?