SAÇ BAKIMI HACIM VE PARLAKLIK

yorum yok
30 okuma
15 Nisan, 2018

saç bakımı

HACIM VE PARLAKLIK

Burada hacimli bir saç için neler yapabileceğinizi, saçlarınıza nasıl bakacağınızı ve en yaygın saç sorunları hakkında ne yapacağınızı öğreneceksiniz.

Saç bakımı hakkında daha fazla bilgi:

Saç, vücudun geri kalanı gibi düzenli olarak bakılmalıdır. gibi sorunlar için bölünmüş uçları , saçın kırılmasına, donukluk ve bukle sadece dengeli bir bakım yoluyla önler. Saçlarınız için yapabileceğiniz şey, böylece hacimli ve sağlıklı olurlar.

Yıkamadan önce saç bakımı

Saçlarını yıkatan önce, önce onu hazırla. Çünkü yıkama işlemi özellikle kuru saçlara zarar verebilir. Yıkamadan önce bunu yapmalısınız:

Penye: Islak saç ile tarama daha kolay ve birçok kişi şampuanlama sonuna kadar ertelemekle birlikte, saçları nazikçe çözmek ve yıkamadan önce düğümleri çıkarmak daha iyidir. Çünkü yıkarken, bu düğümler daha da sert olabilir ve sonunda sadece zor olabilir. Her zaman alttan üste doğru taraklamanız gerekir, böylece önce ipuçlarını çözün, sonra uzunlukları fırçalayın ve sonra tüm saçı tekrar hafifçe taraklayın.

Saç Yağı: Saçları yıkar. İlk başta komik geliyor, ama bunun için su kullanıyorsun. Ama sorun bu. Özellikle sıcak su, saçları ıslandıklarında açtıkça kırılgan hale getirir ve sıcak su saçın temel yapısına saldırır. Kendinizi bir saç yağı ile koruyabilirsiniz. Özellikle çok kuru veya boyalı saçlar, ayrıca ayrık uçlu uçlar da saç yağı ile korunmalıdır. Bu saç yapısını kapatır ve saçı çok fazla kurumasına engel olur.

Saç yıkama ve bakım

Saç çok hazırlıklı ise, o zaman yıkama ile başlayabilir. Hangi şampuan ve hangi saç kremi kullandığı saç tipine bağlıdır. Kuru saça, boyalı saçlar için, daha fazla parlaklık, bukleler vb. Için ürünler vardır. Berberde pahalı markalara, doğal ürünlere veya eczane şampuanına güveniyorsanız, kendiniz bulmalısınız – genel olarak doğru bir cevap yoktur.

Yıkarken, suyun çok sıcak olmadığından emin olmalısınız, çünkü bu saçları kuru ve kırılgan hale getirir. Ilık suyla daha iyi duş alın ve sonunda soğukta durulayın: bu saç yapısını yalıtır ve parlatır.

Şampuan: Uzun saçlar için, elinizin avuçlarına ceviz büyüklüğünde bir şampuan serpiştirin ve kafa derisine hafifçe masaj yapın. Saç çizgisi, gerçekten temizlenmesi gereken tek bölümdür. Özellikle kuru saçları olan kadınlar şampuanı saçlarının üzerine yaymamalı, boyuna yakın çalışmalıdır.

Durulama yaparken şampuan her halükarda yine de bir temizlik kadar yeterli olan uzunluklarda akar. Çünkü şampuan çok güçlü kurur ve uzunlukları ve uçları için uygun değildir.

Saç kremi :

Herhangi bir saç yapısı için bir saç kremi çok önemlidir. Şampuanlamadan sonra, uzunluk ve uçlara masaj yapılır ve bir temas süresinden sonra tekrar durulanır. şampuan saç çok pürüzlü ve kuru sonra Kremi yine onlara değerli nemi verir ve saç yapısı içine saldırıya edilmez, böylece saç yüzeyini mühürler ve boya daha iyi olarak tutar.

Saç kremi, genellikle iyice durulanmalıdır, fakat ayrıca nemli saça uygulanan ve durulama yapmadan özel bırakılan ürünler de vardır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

1:Herkes iki dakika dişlerini fırçalamalı! Herdecke Üniversitesi'nde diş ...

Çocuklar İçin Sağlıklı Yemek Çocuklarınızın ve Gençlerinizin Daha ...

Sağlıklı beslenme yolları Sağlıklı Bir Diyet Planlamak, Keyfini Çıkarmak ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?