Sağlıklı beslenme yolları

yorum yok
47 okuma
2 Nisan, 2018

Sağlıklı beslenme yolları

Sağlıklı Bir Diyet Planlamak, Keyfini Çıkarmak ve Sopalamak için Basit Yollar
Sağlıklı beslenme katı diyet kısıtlamaları, gerçekçi olmayan ince kalma ya da sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum olma ile ilgili değildir. Aksine, harika hissetmek, daha fazla enerjiye sahip olmak, sağlığınızı geliştirmek ve ruh halinizi dengelemek ile ilgilidir. Orada tüm çatışan beslenme ve diyet tavsiyeleri tarafından bunalmış hissediyorsanız, yalnız değilsiniz. Belli bir yemeği size söyleyen her uzmanın sizin için iyi olduğu anlaşılıyor ki, tam tersi bir başka deyiş bulacaksınız. Fakat bu basit ipuçlarını kullanarak, karışıklığı ortadan kaldırabilir ve bedeniniz için olduğu kadar zihniniz için iyi olan lezzetli, çeşitli ve besleyici bir diyetin nasıl oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı beslenme ruh halinizi nasıl geliştirebilir?
Hepimizin doğru beslenme hakkının sağlıklı bir kiloyu korumanıza ve bazı sağlık sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olabileceğini biliyoruz, ancak diyetiniz de ruh haliniz ve refah duygunuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Çalışmalar daha yüksek depresyon, stres, bipolar bozukluk ve anksiyete oranlarına sahip, işlenmiş etler, paketlenmiş yemekler, paketlenmiş yiyecekler ve şekerli atıştırmalıklar ile dolu tipik bir Batı diyeti ile ilişkiliydi. Sağlıksız bir diyet yemek, DEHB, Alzheimer hastalığı ve şizofreni gibi zihinsel sağlık bozukluklarının gelişiminde veya gençlerde artan intihar riskinde rol oynayabilir .

Daha fazla taze meyve ve sebze yemek, evde yemek pişirmek ve şeker ve rafine karbonhidrat alımını azaltmak, ruh halini iyileştirmeye ve ruh sağlığı sorunları riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir. Zihinsel bir sağlık sorunuyla teşhis edilmişseniz, iyi beslenmek bile semptomlarınızı kontrol etmenize ve hayatınızın kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

Sağlıklı bir diyet ne oluşturur?
Sağlıklı bir diyet yemek yapmak aşırı derecede karmaşık olmak zorunda değildir. Bazı özel yiyecekler veya besinlerin ruh halini olumlu yönde etkilediği gösterilse de, en önemli olan genel diyet kalıbınızdır. Sağlıklı bir diyet modelinin köşe taşı, işlenmiş gıdaları mümkün olduğunda gerçek gıdalarla değiştirmelidir. Doğanın yapma şekline olabildiğince yakın yemek yemek, düşündüğünüz, baktığınız ve hissettiğiniz şekilde büyük bir fark yaratabilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

saç bakımı HACIM VE PARLAKLIK Burada hacimli bir saç için neler ...

1:Herkes iki dakika dişlerini fırçalamalı! Herdecke Üniversitesi'nde diş ...

Çocuklar İçin Sağlıklı Yemek Çocuklarınızın ve Gençlerinizin Daha ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?