AŞK YERİ Mİ SOHBET YERİ Mİ ? | AskKenti

AŞK YERİ Mİ SOHBET YERİ Mİ ?

yorum yok
983 okuma
28 Nisan, 2018

İnternet demek aşk demek, internetten aşkımı buldum, internet cafeye sevgilimle chat yapmaya gidiyorum diyen bir kuşak olarak tanıdık interneti ve internetin jargonlarını.. Biz 2000 li yıllarda chat yapmanın sohbet etmenin ne demek olduğunu keşfettik sanki bir icat yapmışcasına heyecanlanarak. Öğretmenlerimiz bile sınıfta konuştuğumuz zamanlarda kendi aranızda chat yapmayın, chatleşmeyin gibi telkinlerle kızdı o zamanlarda bize. Akşama chat arkadaşımla okey oynayacağım diyen sınıf arkadaşına, evinde bilgisayar olmayan çocukların anlam veremediği bir bakıştı internetin varlığı..Aşkın sohbetinin yapıldığı buluşma yerlerinin parklardan taşınarak sanal alem olmaya başladığı zamanlardan geçerek tanıştık biz toplum olarak sanal alemdeki heyecanlı canlı sohbet odalarıyla.. Bir taraftan kalabalıklar içinde bizi yalnızlaştıran ama bir o kadarda hayatımızı kolaylaştıran bir kavramdı bizler için chat yapmak veya chatleşmek.

 

Aşk yeri mi, sohbet yeri mi’ olgusu hepimizin kafasını kurcalamıştı bir zamanlar sohbet odaları.. Gerçi bu konuda hala kesin olarak bir genelleme yapmamız mümkün değildir. Çünkü sohbet odalarından insanların beklentileri ile alakalı olarak cevaplar değişkenlik gösterir. Ama ortayı bulmak gerekirse sohbet ederken konunun aşk olması o sohbet odasını dahada keyifli kılar. Bu doğrultuda sohbet odalarıda yaygın bir hal almıştır. Kullanım ve erişim kolaylığı sayesinde tüm kullanıcı kitlemize hem görsel hem işlevsel açıdan keyifli sohbet olanakları sunmaktayız.

 

Sohbet odalarının elbette hem etik olarak, hem yasal olarak kanun çerçevesinde ve kendi belirlemiş olduğu kuralları  bulunmaktadır. Sohbet odaları +18yasağı yaş sınırı getirilmesini buna örnek olarak verebiliriz. Tabiki yukarıda bahsettiğimiz geçiş dönemlerinde internetin kontrolü, sohbet chat kanallarının denetimi daha yeni bir kavram olduğu için günümüzde ki kadar kolay ve profesyonelce değildi. Askkenti.Net sitesi profesyonel ekibiyle  sitemiz kurallarını tüm kullanıcılarımızın daha güvenli ve elit bir şekilde aşk sohbet odalarında chat yapmaları için sürekli güncel ve kontrol altında tutmaktadır.

Aşk yeri mi, sohbet yeri mi? Bu sorunun cevabı sende.. Senin sorunun cevabını ise sohbet kanallarımızda bulabilirsin..


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Batman Sohbet   Batman sohbet hattı 5 yıldır kullanıcılar adına ...

İnsanlar beşeri ve nefisleri olan varlıklardır. Elbetteki duygu ve ...

NOSTALJİK CHAT  2000 li yıllarda interneti kullanmaya başladığımızda ram ve ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?